Nawigacja

 • Dzień Ziemi

  Tradycją naszej szkoły jest uroczyste obchodzenie Dnia Ziemi. W tym roku obchodzony był pod hasłem "Co z tym recyklingiem". Klasa 5a pod kierunkiem p. B. Kędzierskiej i p. E. Janiak przygotowała inscenizację ekologiczną "Jaś i Małgosia - sumienie ekologiczne". Odbył się również pokaz mody ekologicznej. Pomysły na ekologiczną modę były...kosmiczne:).Jury obradowało dosyć długo ale przyznało trzy pierwsze miejsca - Maja Minecka kl.4a, Nikola Kołodziejczyk kl.4b i Oliwia Szafrańska kl.2a. Zostały wręczone również nagrody Ogólnopolskiego Konkursu "EKO - PLANETA" - I miejsce zajęła uczennica kl. 6b Alicja Chrabela, natomiast w klasach młodszych I miejsce zajęła Karolina Gąsior kl. 3b.

 • Dbajmy o higienę

  Uczniowie z klasy 5b pod kierunkiem p. M. Szewczyk przygotowali dla młodszych klas 0 - 3, apel z zakresu profilaktyki zdrowia pod tytułem "Dbajmy o higienę w życiu codziennym".

 • W czwartek 30 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV, V i VI przypomnieli historię powstania i uchwalenia drugiej na świecie, a pierwszej w Europie konstytucji. Mówiono czym dla poprzednich pokoleń była wolność, naród i ojczyzna. Apel przygotowały p. A. Madera i p. K. Wędzik.

 • Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  29 kwietnia 2015 r. odbył się kolejny Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali Michalina Żychlińska, Piotr Rybczyński i Dominika Grącka. Drużyna zajęła 5 miejsce w powiecie.

 • I miejsce Agaty Klimek na festiwalu "Buźka"

  W czwartek 23 kwietnia, już po raz dwudziesty, odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zduńskiej Woli Festiwal Piosenki Dziecięcej "Buźka". W kategorii Soliści klasy 1 - 3, naszą szkołę reprezentowała utalentowana uczennica klasy 2a - Agata Klimek, która zajęła pierwsze miejsce. Piosenka Agaty pt.: "Polka klarnetolka" zdobyła uznanie jury i publiczności. Warto zauważyć, że Agata śpiewała i grała na instrumencie (klarnecie). Do występu przygotowywała Agatę pani Marzena Sznajder. GRATULUJEMY !!!

 • 21 kwietnia uczniowie klas V i VI odwiedzili stolicę województwa dolnośląskiego - Wrocław. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie ZOO, jednego z najstarszych w Europie. Uczniowie oglądali liczne gatunki zwierząt w specjalnych pomieszczeniach, np. terrarium czy motylarium i na wybiegach. Największe jednak wrażenie zrobiło na wszystkich nowo powstałe Afrykarium, kompleks ekspozycji fauny jednego kontynentu czyli Afryki. Następnie wycieczka udała się do Panoramy Racławickiej. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można podziwiać wielkie malowidło batalistyczne o wymiarach 15mx114m. Obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawiający bitwę pod Racławicami po prostu zachwycił . Nikt nie spodziewał się takiego "ogromnego" obrazu a do tego jego prezentacja w "3D" przykuła uwagę uczniów i wychowawców. Ostatnim punktem programu był spacer na Stary Rynek pod Ratusz.

 • "Ratuj – to ważne” - Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy

  "Ratuj – to ważne” - I Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu zduńskowolskiego został zorganizowany w poniedziałek 13 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Zduńskiej Woli.

  Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Amelia Sopur, Dominika Grącka, Marcjanna Kowalczyk. W części pierwszej - teoretycznej każda drużyna w określonym czasie rozwiązywała test składający się z 18 zamkniętych pytań. Część druga miała charakter praktyczny - kapitan drużyny losował scenkę, a zadaniem zawodników było podjęcie właściwych działań ratowniczych. Działania te uczniowie wykonywali na symulantach, którymi byli absolwenci Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli oraz Szkoły Podstawowej nr 13. Jury składające się z pielęgniarek z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Ziemi Sieradzkiej oraz strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, wyłoniło laureatów.

 • Biblioteka szkolna, pod kierunkiem  p. A. Pawelec, zorganizowała 16 kwietnia Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, a także wzbogacenie dziecięcej wyobraźni. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy 0 - 3 i 4 - 6. Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor I. Kamińska i p. M. Szewczyk oceniała dobór tekstu, stopień opanowania pamięciowego, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

   

   Klasy 0 - 3:

  I miejsce - Maja Pilarska, kl.1a

  II miejsce - Gabriela Nowicka, kl.1a i Szymon Klimaszewski, kl.1b

  III miejsce - Julia Chrabela, kl.1b i Wiktoria Juszczak, kl. 2a.

  Specjalne wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Jakub Lepla z oddziału przedszkolnego.

  Klasy 4 - 6:

  I miejsce - Amelia Sopur, kl. 6a

  II miejsce - Milena Szewczyk, kl. 4a 

  III miejsce - Roksana Papuzińska, kl. 4a

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy!!!

 • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja Operonu, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Uczniowie trzecich klas naszej szkoły również wzięli udział w tej akcji. Klasa 3a - wychowawczyni p. J. Owczarek i klasa 3b - wychowawczyni p. B. Siwierska, 16 kwietnia pisały sprawdzian składający się z dwóch części - języka polskiego i matematyki. Sprawdzian ten dostarczy informacji wychowawcom w zakresie różnych kompetencji uczniów tj. pisania, czytania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych. Wyniki dopiero pod koniec maja, ale trzymamy kciuki za naszych trzecioklasistów:)

 • W poniedziałek tuż przed świętami odbyła się uroczysta akademia z okazji WIELKANOCY. Klasy 2a i 2b pod kierunkiem pań wychowawczyń A. Fraszczak i A. Brożyńskiej oraz  p. I. Kubiś i p. M. Sznajder, wprowadziły uczniów i nauczycieli w świąteczny nastrój. Piosenki oraz wiersze o kraszankach, barankach i zajączkach przybliżyły wszystkich do najradośniejszych świąt w Polsce. Po raz pierwszy wystąpił zespół złożony z uczniów klas 4, 5 i 6,  który wykonał utwór "Alleluja".  Na zakończenie akademii pani wicedyrektor M. Antczak złożyła życzenia świąteczne wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

   

 • Tuż przed świętami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ogłoszony przez Samorząd Szkolny - "Najśmieszniejszy Zając Wielkanocny". Do opiekunów samorządu wpłynęło bardzo dużo prac, z których większość to prace przestrzenne. Wszystkie zające  były kolorowe, wiosenne, wielkanocne i wesołe:) Nagrody przydzielono w dwóch kategoriach:

  kategoria 0 - III

  I miejsce - Marek Jarzyński, Maja Polak, Karolina Gąsior, Marcel Winciałowicz

  II miejsce - Wiktor Krata, Grzegorz Gławenda, Michalina Radwańska

  III miejsce - Piotr Górzyński, Martyna Jankowska, Maciej Głowieńkowski, Marcelina Śmigiel, Marcin Mataśka

  wyróżnienia - Maria Rzeźniczak, Kacper Jeziorski, Iga Adamczewska, Julia Serwecińska, Adam Bilant, Bartłomiej Nyziak, Weronika Dylak, Wiktoria Barwaśna oraz cała klasa 2a

  kategoria IV - VI

  I miejsce - Dominika Grącka, Marta Stolarek, Zuzanna Ciesielska

  II miejsce - Nikola Kołodziejczyk, Daria Jarzyńska, Maja Minecka

  III miejsce - Weronika Witkowska, Marcelina Bednarek

  wyróżnienie - Kinga Strzelec

  Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom, a szczególnie klasie 2a, która pod kierunkiem wychowawczyni p. A. Fraszczak wykonała zająca w rozmiarze XXXL :)

  Samorząd Szkolny dziękuje również wszystkim uczniom zaangażowanym w zbiórkę żywności dla potrzebujących pomocy. Przygotowana paczka zawierała żywność oraz słodycze.

   

 • Wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali dla uczniów szkoły konkurs plastyczny "Baranek Wielkanocny". Technika prac mogła być płaska - kartka, wydzieranka, witraż itp. lub przestrzenna - z ciasta, modeliny, papieru, słomy itp. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i większość prac była wykonana w technice przestrzennej. Jury oceniało wg kryteriów: wrażenia artystyczne, estetyka, pomysł, dekoracyjność. Prace były naprawdę bardzo ładne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział , a zwycięzcom gratulujemy!

  I miejsce - Wiktoria Barwaśna, Weronika Bednarska, Mateusz Spętany

  II miejsce - Nikola Kołodziejczyk, Karolina Gąsior, Bartosz Kruszyński

  III miejsce - Marcel Winciałowicz, Maja Kiedrowska, Hubert Skotowski

  wyróżnienia - Jakub Lepla, Maja Kołodziejczyk, Wiktor Janiak, Aleksandra Madera, Oliwia Szadkowska, Szymon Rybak, Maja Pielka, Aleksandra Stasiak

 • Organizowanie kiermaszy świątecznych przez SP 13 stało się już tradycją. W Niedzielę Palmową, przy kościele w Karsznicach, odbył się V kiermasz wielkanocny. W to niezwykłe przedsięwzięcie bardzo aktywnie zaangażowali się rodzice, nauczyciele, uczniowie i przyjaciele szkoły. Od godziny 8.00 do 19.00 można było zakupić liczne, samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne, m.in. stroiki wielkanocne, palemki, ozdobne pisanki, zajączki, baranki, kurczęta oraz wypieki świąteczne.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu.  

   

 • 27 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji uczniowie klasy 6a, pod kierunkiem pani pedagog M. Supernat i p. Aleksandry Głogowskiej, zorganizowali przedstawienie profilatyczne, w którym przestrzegali młodszych kolegów i koleżanki przed zagrożeniami, na które dzieci narażone są w sieci oraz pouczali, jak sobie z nimi radzić. Zwrócili też uwagę na problem uzależnienia dzieci i młodzieży od internetu.

  Podsumowano także konkurs ogłoszony miesiąc wcześniej przez p. M. Supernat i p. A. Pawelec na wykonanie prezentacji lub plakatu o tematyce związanej z bezpiecznym internetem.

  Oto wyniki:

  Prezentacje - przyznano trzy pierwsze miejsca:

  Mateusz  Konieczny kl. 4a

  Magdalena Biela kl. 4a 

  Amelia Pietrzak kl. 2b

  Plakaty:

  I miejsce - Jakub Pietrzyk kl.4a i WiktorJaniak kl.3a

  II miejsce - PiotrGórzyński kl.3a i Agata Klimek kl. 2a.

  Nagrodzone prace można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

   

 • Wiosna tuż tuż... a klasy 2a, 2b i 3b, 20 marca wyjechały na wycieczkę do Łodzi. Najpierw uczniowie "brykali" bardzo wiosennie w sali zabaw "Figloraj" czyli zabawy ruchowe, labirynty, zjeżdżalnia wprost do piłek. W trakcie zabawy nastąpiła przerwa, podczas której dzieci obserwowały zaćmienie słońca. Następnie  wszyscy pojechaliśmy do łódzkiej Palmiarni. Tam dzieci oglądały i podziwiały głównie różne gatunki roślin z cieplejszych stref klimatycznych. Pogoda dopisała:) i dzieci wróciły w doskonałych wiosennych nastrojach do domu.

 • Gośćmi uczniów z klasy 3a byli uczniowie z oddziału przedszkolnego czyli "zerówki". Dzieci wspólnie się bawiły, tańczyły a także odbyły się zawody sportowe. Nasi najmłodsi uczniowie przy pomocy swojej pani - Małgorzaty Tomczyk świetnie dawali sobie radę z różnymi zadaniami przygotowanymi przez wychowawczynię klasy 3a - panią Jolantę Owczarek. Gratulujemy umiejętności sportowych, talentu i siły do walki!!!

 • 4 marca na uroczystym apelu pani dyrektor Iwona Kamińska wręczyła listy gratulacyjne pięciorgu uczniom, którzy uzyskali stypendium za najlepsze wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015.

  GRATULUJEMY NASZYM STYPENDYSTOM !!!

 • I miejsce w Konkursie Plastycznym "Moja wymarzona szkoła"

  Uczennica klasy 6a Dominika Grącka zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moja wymarzona szkoła" zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 5 w Zduńskiej Woli. GRATULUJEMY!!!

 • W piątek 27 lutego uczniowie klasy 3a oraz wychowawczyni p. J. Owczarek zaprosili pielęgniarkę - panią Magdalenę Górzyńską. Dzieci uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy. Pani pielęgniarka pokazywała jak bandażować skaleczone łokcie i kolana. Każdy mógł zobaczyć z bliska kroplówkę i ją włączyć, wziąć do ręki igły i wenflony. Największą atrakcją była strzykawka "Żaneta". Na zdjęciach w galerii widać, że uczniowie są obandażowani, ale to tylko zabawa w lekarzy i pielęgniarki:) W przyszłości, kto wie, może ktoś z klasy 3a zdecyduje się i wybierze któryś z tych zawodów. Na zakończenie uczniowie pięknie podziękowali pani Górzyńskiej za ciekawą lekcję.

 • II miejsce dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

  19 lutego 2015 r. uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej, zorganizowanych przez SP 6 w Zduńskiej Woli.

  Drużyna grała w składzie:

  Amelia Sopur  kl.6a, Marcjanna Kowalczyk kl. 6a, Zuzanna Pietras kl. 6a, Karolina Pierścińska kl. 6a, Dominika Grącka kl. 6a, Martyna Gocałek kl. 6a, Michalina Szewczyk kl. 6a, Paulina Jakóbczak kl. 6b, Klaudia Nagórska kl. 5a, Dorota Dobrowolska kl. 5b

  Opiekunem drużyny była p. Alina Barton.

  GRATULUJEMY!!!

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli
  ul. 1 Maja 27, 98-220 Zduńska Wola
 • (+43) 823-38-13

Galeria zdjęć