Nawigacja

 • Zgodnie z planem pracy świetlica szkolna w tym tygodniu propagowała wśród uczniów zdrowe odżywianie. Na zajęciach uczniowie wykonali pracę plastyczą przedstawiającą koszyk pełen owoców, układali jadłospis właściwego odżywiania oraz przygotowali koreczki owocowe. Jabłka, brzoskwinie, gruszki, banany i winogrono to główne składniki koreczków.  ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO - z takim hasłem uczennice klasy 3b częstowały koreczkami uczniów i nauczycieli. Smacznego:)

 • Wszystkiego najlepszego dla chłopców uczących się w Szkole Podstawowej nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli z okazji Dnia Chłopaka! Samorząd Uczniowski czyli dwie Marceliny, przewodnicząca i jej zastępczyni poczęstowały słodkim batonikiem każdego chłopaka od zerówki do klas szóstych :)

 • We wtorek 29 września społeczność uczniowska klas III - VI  wybierała swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były uczniowską kampanią wyborczą. Były plakaty, hasła i rozmowy podczas przerw na korytarzach. Uczniowie wybrali, a opiekunki Samorządu czyli panie A. Madera, J. Bomba i M. Tomczyk policzyły głosy. Oto wyniki:

  Przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Marcelina Bednarek 6a

  Z-ca przewodniczącej - Marcelina Śmigiel 4a

  Członkowie: Milena Szewczyk 5a, Wiktoria Barylska 6b, Maja Minecka 5a

  Przedstawiciel klas młodszych - Iga Adamczewska 3a

 • W piątek 18 września Urząd Miasta Zduńska Wola zorganizował na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1 już IV Festiwal Ekologiczny. Organizatorzy przygotowali liczne konkursy, prezentacje, pokazy i warsztaty. Uczniowie naszej szkoły też tam byli i...nagrody zdobyli:) W konkursie piosenki przyrodniczo - ekologicznej "Muzyczne inspiracje" dwa  I miejsce zdobyły: Maja Minecka z klasy 5a oraz zespół w składzie Oliwia Szafrańska, Wiktoria Juszczak, Iga Adamczewska i Agata Klimek z klasy 3a. Natomiast w konkursie plastycznym "Eko-rewolucja" II miejsce zajął Bartłomiej Kiebała z klasy 6a a III miejsce Jakub Kiebała z klasy 6a. Udział w tym konkursie wzięła również Nikola Kołodziejczyk z klasy 5b. Opiekunkami uczniów były panie M. Sznajder i B. Kędzierska. GRATULUJEMY:)

 • Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią p. A. Fraszczak, przygotowali wystawę makiet na temat "Mój wymarzony plac zabaw". Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych i drugich chętnie obejrzały wystawę i wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się na placu zabaw.

 • "WYPRAWA - POPRAWA" pod takim hasłem ruszyła już 22 edycja akcji "Sprzątanie świata". Nasza szkoła również właczyła się do akcji. W piątek 18 września uczniowie wraz z opiekunami sprzątali osiedle Karsznice.

 • Spotkanie z Policjantami

  W czwartek 10 września w ramach akcji promującej bezpieczeństwo na drodze odbyło się spotkanie uczniów klas 1 - 3 oraz oddziału przedszkolnego z przedstawicielami Policji. Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom jak należy poruszać się po drodze. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał breloczek odblaskowy do przypięcia oraz słodycze. Współorganizatorem tego spotkania był jeden z marketów budowlanych.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  We wtorek 1 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 uroczyście pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny 2015/2016.

  O godzinie 9.00 w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia. Na inauguracji nowego roku szkolnego, oprócz uczniów klas I-VI, grona pedagogicznego oraz dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście.

  Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy 5a - Milena Szewczyk. Został wprowadzony sztandar szkoły, po czym zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

  Następnie pani dyrektor powitała zgromadzonych, szczególnie uczniów klas pierwszych. Wszystkim uczniom życzyła sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Przypomniała też o zasadach bezpieczeństwa w szkole.

  Po tym wystąpieniu wszyscy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez piątoklasistów, pod kierunkiem pani  Katarzyny Wędzik i pani Agnieszki Madery.

  Na koniec wicedyrektor szkoły - pani Małgorzata Antczak przekazała zgromadzonym informacje o miejscu spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

  Tak rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

 • W piątek 26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. W obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas piątych. Szóstoklasiści symbolicznie przekazali sztandar szkoły uczniom klas piątych, którzy po wakacjach będą najstarszymi w szkole. 

  Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych uczniów poszczególnych klas. Wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom ze średnią ocen min. 4,75. Rodzice uczniów, którzy uzyskali stypendium za wyniki w nauce, otrzymali listy gratulacyjne.

  Rodzicom nie tylko pogratulowano sukcesów ich dzieci, ale również podziękowano za całoroczną pracę na rzecz szkoły. W szczególności wyrazy uznania skierowano wobec przewodniczącego Rady Rodziców p. Romana Kubisia, który kończy swoją trzyletnią kadencję. Osobom najbardziej zaangażowanym w życie szkoły wychowawcy wręczyli podziękowania na piśmie.

  Następnie, zgromadzeni obejrzeli akademię.

  Po uroczystości uczniowie rozeszli się z wychowawcami do klas, natomiast absolwenci wpisali się do kroniki szkolnej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.       

   

 • 22 czerwca klasy II a, II b i III b były na wycieczce w Toruniu. Uczniowie zwiedzili zabytki miasta oraz wzięli udział w warsztatach pieczenia pierników  w Muzeum Piernika. W Planetarium dzieci obejrzały seans "Cudowna podróż". Dopisała pogoda, humor i kondycja. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.

   

 • 27 maja uczniowie klas czwartych naszej szkoły odbyli praktyczny egzamin z wychowania komunikacyjnego. Egzamin ten przeprowadzili p. Anna Wojtczak oraz asp. Dariusz Kucharski z KPP w Zduńskiej Woli. Dzięki współpracy ze szkołą Podstawową nr 9 w Zduńskiej Woli zaliczenie karty rowerowej mogło odbyć się w miasteczku ruchu drogowego znajdującym się właśnie przy tej szkole. Zadaniem uczniów było wykazanie się nie tylko znajomością zasad poruszania się po drodze, ale również pokazanie umiejętności jazdy rowerem. W egzaminie udział wzięło 45 uczniów i niezmiernie miło jest nam poinformować, że wszyscy go zdali i już niebawem otrzymają swoje pierwsze prawo jazdy, czyli kartę rowerową.

 • 29 Maja z okazji Dnia Mamy wychowankowie z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni Pani Małgorzaty Tomczyk, zaprosili wszystkie kochane mamy na uroczystość z okazji ich święta. W celu uświetnienia spotkania mali zerówkowicze zaprezentowali piosenki, wiersze i tańce, które bardzo wzruszyły przybyłe na uroczystość mamy. Po przedstawieniu dzieci wręczyły swoim mamusiom własnoręcznie wykonane  i ozdobione ramki z odciskiem swojej dłoni i osobiście złożonym podpisem. Po zakończeniu akademii w radosnej i życzliwej atmosferze odbył się wspólny słodki poczęstunek .

 • Klasa 2a z wychowawcą p. A. Fraszczak przygotowała klasowy Dzień Mamy i Taty. Na uroczystości w dniu 26 maja, przy pysznych galaretkach z żelkami, mamy i tatusiowie obejrzeli inscenizację i wysłuchali koncertu piosenek. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom laurki i prace plastyczne " z humorem".

 • W maju Samorząd Uczniowski podjął inicjatywę polegającą na nauce klas młodszych naszej szkoły udzielania pierwszej pomocy. W akcji do tej pory udział wzięły  klasy 0, Ia, Ib,  IIIa, IIIb. Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy prowadziły uczennice klasy VIa: Dominika Grącka, Zuzanna Pietras, Marcjanna Kowalczyk i Amelia Sopur pod opieką p. Anny Wojtczak. Zajęcia podzielone były na dwie części: teoretyczną – poświęconą poinformowaniu uczniów jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia, gdzie dzwonić i co mówić oraz część praktyczną, w czasie której uczniowie udzielali pomocy  i ćwiczyli pozycję bezpieczną – boczną oraz przeprowadzali resuscytację.

 • 21 maja dwie 12-osobowe drużyny złożone z uczniów klas I-III reprezentowały naszą szkołę w konkursach :

  - w Powiatowej Olimpiadzie "Bawmy się razem" w Szkole Podstawowej w Zapolicach - III miejsce

  - w Międzyszkolnej Spartakiadzie "Ruch i zabawa to formy podstawa" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Zduńskiej Woli - IV miejsce

  Celem konkursów było kształtowanie nawyku aktywności ruchowej jako warunku zachowania ogólnej sprawności fizycznej oraz dobra zabawa. Dodatkowo podczas przerwy w Spartakiadzie program taneczny zaprezentowały dziewczęta z klasy IIIa.

   

 • 19 maja odbyło się podsumowanie całorocznego  programu "Trzymaj formę". Program skierowany był do uczniów klas starszych, a jego celem było rozpowszechnianie wiedzy o zasadach prawidłowego odżywiania się oraz podnoszenie świadomości na temat wpływu ruchu na rozwój organizmu człowieka. W ramach programu uczniowie m.in. oceniali swoją wagę i przygotowywali zdrowe posiłki. Na podsumowanie akcji, dziewczęta z klas piątych i szóstych przygotowały prezentacje multimedialne na temat zdrowego odżywiania oraz na temat cukrzycy w wieku młodzieńczym.

 • II miejsce w konkursie czytelniczym "Nieoczekiwana zamiana miejsc"

  13 maja reprezentacja SP 13 w składzie: Milena Szewczyk, kl. 4a, Dominika Grącka, kl. 6a i Patrycja Szajrych, kl.6b wzięła udział w konkursie czytelniczym  "Nieoczekiwana zamiana miejsc" w Szkole Podstawowej w Marzeninie. Dziewczynki zajęły II miejsce. Gratulujemy !!!

 • Kartka z życzeniami dla Kuby

  Świetlica szkolna w dniach 08.05 - 13.05. 2015r. zorganizowała akcję zbierania urodzinowych kartek dla Kuby. Chłopiec ten pochodzi z Miłosławia i cierpi na nieoperacyjny nowotwór mózgu a jego marzeniem było otrzymanie ogromnej ilości kartek urodzinowych. Dzięki Wam drodzy Uczniowie spełnamy tak wielkie a zarazem małe życzenie. Dziękujemy pięknie za okazanie serca. Wyniki naszej akcji to 120 kartek urodzinowych, 3 książki, słodycze oraz ogromna zabawka m&ms, którą udało się zdobyć w ramach darowizny (opiekun akcji p. J. Bomba).

 • Tradycją naszej szkoły jest uroczyste obchodzenie Dnia Ziemi.  W tym roku obchodzony był pod hasłem "Co z tym recyklingiem?". Klasa 5a, pod kierunkiem p. B. Kędzierskiej i p. E. Janiak przygotowała inscenizację ekologiczną "Jaś i Małgosia - sumienie ekologiczne". Odbył się również pokaz mody ekologicznej. Pomysły na ekologiczną modę były...kosmiczne:).Jury obradowało dosyć długo, ale przyznało trzy pierwsze miejsca - Maja Minecka kl.4a, Nikola Kołodziejczyk kl.4b i Oliwia Szafrańska kl.2a. Zostały wręczone również nagrody Ogólnopolskiego Konkursu "EKO - PLANETA" - I miejsce zajęła uczennica kl. 6b Alicja Chrabela, natomiast w klasach młodszych I miejsce zajęła Karolina Gąsior z kl. 3b.

 • Uczniowie z klasy 5b pod kierunkiem p. M. Szewczyk przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek z klas 0 - 3  przedstawienie z zakresu profilaktyki zdrowia pod tytułem "Dbajmy o higienę w życiu codziennym".

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli
  ul. 1 Maja 27, 98-220 Zduńska Wola
 • (+43) 823-38-13

Galeria zdjęć