Nawigacja

 • Zebrania z rodzicami

  W środę, 17 września, odbędą się zebrania z rodzicami.

   

  Klasy I-III godz. 17.00

  Klasy IV-VI godz. 17.30

 • W poniedziałek 1 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 uroczyście pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny 2014/2015.

  O godzinie 10.00 w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2014/2015 oprócz uczniów klas I-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście.

  Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zuzanna Pietras. Został wprowadzony sztandar szkoły, po czym zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

  Następnie głos zabrała rozpoczynająca swoją kadencję pani dyrektor Iwona Kamińska. Pani dyrektor  powitała zgromadzonych, szczególnie uczniów klas pierwszych. Wszystkim uczniom życzyła sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Przypomniała też o zasadach bezpieczeństwa w szkole.

  Po tym wystąpieniu wszyscy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klas drugich, pod kierunkiem pani  Agnieszki Fraszczak i pani Anny Brożyńskiej.

  Na koniec wicedyrektor szkoły - pani Małgorzata Antczak przekazała zgromadzonym informacje o miejscu spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

  Tak rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

 • W piątek 27 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. W obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas szóstych, kończących naukę w szkole podstawowej. Szóstoklasiści symbolicznie przekazali sztandar szkoły uczniom klas piątych, którzy po wakacjach będą najstarszymi w szkole. W trakcie akademii można było zauważyć, że radość miesza się ze smutkiem, a duma z ukończenia szkoły z niepewnością, jak będzie w gimnazjum.

  Ze szkołą pożegnali się nie tylko najstarsi uczniowie, ale również pan dyrektor Grzegorz Wierzchowski, któremu kończy się pięcioletnia kadencja.

  Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych uczniów poszczególnych klas. Wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom ze średnią ocen min. 4,75. Rodzice uczniów, którzy uzyskali stypendium za wyniki w nauce, otrzymali listy gratulacyjne.

  Rodzicom nie tylko pogratulowano sukcesów ich dzieci, ale również podziękowano za całoroczną pracę na rzecz szkoły. Osobom najbardziej zaangażowanym w życie szkoły pan dyrektor wręczył podziękowania na piśmie.

  Po uroczystości uczniowie rozeszli się z wychowawcami do klas, natomiast absolwenci wpisali się do kroniki szkolnej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.       

 • Uczennica klasy 6a Maria Dratwa jako jedyna z województwa łódzkiego otrzymała wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu, zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy. Na konkurs wpłynęło 36 400 prac z 2509 szkół podstawowych z całej Polski.

  17 czerwca br. Marysia pojechała do Warszawy i w Sali Kolumnowej Sejmu RP odebrała nagrodę z rąk Prezesa KRUSu oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa.

  Brawo Marysia ! GRATULUJEMY !!!
   

 • W sobotę 24 maja na boisku naszej szkoły odbył się festyn rodzinny, połączony z obchodami Dnia Matki. W tym dniu do szkoły wraz ze swoimi pociechami licznie przybyły mamusie i tatusiowie, babcie i dziadkowie oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą mieszkańcy Karsznic. Wśród atrakcji były występy artystyczne uczniów, międzyklasowe zawody sportowe, konkurs plastyczny "Moja Mama", wesołe miasteczko, ścianka wspinaczkowa, straż pożarna, Policja... Można było się również posilić bigosem, potrawami z grilla oraz pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców, a także zakupić watę cukrową, lody, kawę i herbatę.

  Kto przyszedł nie żałował.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie festynu i sponsorom.

 • Sukcesy naszych uczniów

  Trwa dobra passa uczniów klas młodszych naszej szkoły. W ostatnich tygodniach odnieśli oni wiele sukcesów w konkursach miejskich i powiatowych.

  I miejsce w Międzyszkolnej Spartakiadzie „Ruch, śmiech i zabawa to dobrego samopoczucia podstawa” odbywającej się w Szkole Podstawowej nr 6 zajęła drużyna złożona z reprezentantów wszystkich klas I- III.

  I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym  "Brzechwolandia", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Zapolicach zajęła Weronika Nowacka z klasy IIIa.

  Ta sama uczennica odniosła sukces jeszcze w trzech konkursach wokalnych:

  III miejsce w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Buźka" w Szkole Podstawowej nr 2

  III miejsce w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Szkole Podstawowej w Prusinowicach

  III miejsce w Konkursie Wokalnym "Śpiewamy dla Jana Pawła II" w Szkole Podstawowej nr 7

  W tym ostatnim konkursie III miejsce zajął również zespół uczennic z klasy Ia w składzie: Wiktoria Juszczak, Oliwia Szafrańska, Iga Adamczewska i Agata Klimek.

  III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Klas I-III  "Bawmy się Razem" w Szkole Podstawowej w Zapolicach zajęła drużyna złożona z reprezentantów klas I- III

  Brawo! Gratulujemy!!!

 • Organizowanie kiermaszy świątecznych przez SP 13 stało się już tradycją. W Niedzielę Palmową, przy kościele w Karsznicach, odbył się IV kiermasz wielkanocny. W to niezwykłe przedsięwzięcie bardzo aktywnie zaangażowali się rodzice, nauczyciele, uczniowie i przyjaciele szkoły. Od godziny 8.00 do 19.00 można było zakupić liczne, samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne, m.in. stroiki wielkanocne, palemki, ozdobne pisanki, zajączki, baranki, kurczęta oraz wypieki świąteczne.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu.

 • Walentynki

  14 lutego Samorząd Szkolny zorganizował Pocztę Walentynkową. Przez kilka dni można było  wrzucać do specjalnie przygotowanego pudełka Walentynki dla wybranej przez siebie osoby. Pudełka zostały otwarte w dzień Świętego Walentego i członkowie Samorządu dostarczyli je do adresatów. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Niektórzy otrzymali nawet po kilkanaście Walentynek.

 • Karnawał to czas bali i zabaw. Również w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów. 

  Zapraszamy na fotorelację.

 • 6 lutego odbył się uroczysty apel. Pan Dyrektor Grzegorz Wierzchowski ogłosił listę uczniów, którzy uzyskali stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2013/2014. Są to:

  Joanna Dobrowolska kl. 6b

  Gabriela Strzelec kl. 6b

  Oliwia Laskowska kl. 6b

  Dominika Grącka kl. 5a

  Amelia Sopur kl. 5a

  Zuzanna Pietras kl. 5a

  Marcjanna Kowalczyk kl. 5a

  Rodzice w/w uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

   

 • Zajęcia sportowe w czasie ferii

  W czasie ferii zimowych, od poniedziałku 20 stycznia do piątku 31 stycznia, w godz. 9.00 - 14.00  w naszej szkole będą odbywać się zajęcia sportowe prowadzone przez panią Alinę Barton i pana Sławomira Herczyńskiego.

  Serdecznie zapraszamy !!!

    

  TERMIN

  RODZAJ ZAJĘĆ

   

  GODZ.

  PROWADZĄCY

  PONIEDZIAŁEK  20.01.

  PIŁKA SIATKOWA

  TENIS STOŁOWY

  PIŁKA RĘCZNA

  9.00 – 13.00

   

   

  10.00-14.00

   

  ALINA BARTON

   

   

  ANDRZEJ SULIŃSKI

   

   

  WTOREK  21.01

   

  PIŁKA NOŻNA

  TENIS STOŁOWY

  PIŁKA RĘCZNA

   

  9.00 – 13.00

   

   

  10.00-14.00

   

  ALINA BARTON

   

   

  ANDRZEJ SULIŃSKI

   

  ŚRODA  22.01

   

  PIŁKA SIATKOWA

  TENIS STOŁOWY

   

   

  PIŁKA RĘCZNA

   

  9.00 – 13.00

   

   

  10.00-14.00

   

  ALINA BARTON

   

   

  ANDRZEJ SULIŃSKI

   

  CZWARTEK 23.01.

  PIŁKA NOŻNA

  TENIS STOŁOWY

  PIŁKA RĘCZNA

  9.00 –13.00

   

   

  10.00-14.00

   

   

  ALINA BARTON

   

   

  ANDRZEJ SULIŃSKI

   

  PIĄTEK 24.01

  TENIS STOŁOWY

  PIŁKA NOŻNA

  PIŁKA RĘCZNA

   

  9.00 – 13.00

   

   

  10.00-14.00

   

  ALINA BARTON

   

   

  ANDRZEJ SULIŃSKI

   

   

  PONIEDZIAŁEK 27.01

  PIŁKA SIATKOWA

  TENIS STOŁOWY

  PIŁKA NOŻNA

   

  9.00 – 13.00

   

   

  10.00-14.00

   

  SŁAWOMIR HERCZYŃSKI

   

   

  AGNIESZKA GRUCHAJ

   

    

  WTOREK 28.01

  TENIS STOŁOWY

  PIŁKA KOSZYKOWA

  PIŁKA NOŻNA

   

  9.00 – 13.00

   

   

  10.00-14.00

   

  SŁAWOMIR HERCZYŃSKI

   

  AGNIESZKA GRUCHAJ

   

   

  ŚRODA 29.01

  PIŁKA SIATKOWA

  TENIS STOŁOWY

  PIŁKA NOŻNA

   

  9.00 – 13.00

   

   

  10.00-14.00

   

  SŁAWOMIR HERCZYŃSKI

   

   

  AGNIESZKA GRUCHAJ

   

   

  CZWARTEK 30.01.

  PIŁKA SIATKOWA

  TENIS STOŁOWY

  PIŁKA NOŻNA

   

  9.00 – 13.00

   

   

  10.00-14.00

   

  SŁAWOMIR HERCZYŃSKI

   

   

  BOGUSŁAW FINGAS

   

   

   

  PIĄTEK 31.01

  PIŁKA SIATKOWA

  TENIS STOŁOWY

  PIŁKA NOŻNA

   

  9.00 – 13.00

   

   

  10.00-14.00

   

  SŁAWOMIR HERCZYŃSKI

   

   

  BOGUSŁAW FINGAS

   

   

   

 • 12 stycznia 2014 roku wolontariusze  z naszej szkoły uczestniczyli  kolejny raz  już w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierali pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej  medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

  Opiekunkami były panie: Agnieszka Fraszczak i Anna Wojtczak

  Dziękujemy za uzbieraną kwotę w wysokości 1929,77 zł


 • Ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną był niezwykle uroczysty w naszej szkole. Od rana odbywały się wigilie klasowe, a po lekcjach uczniowie klasy 4a zaprosili nas na jasełka, przygotowane pod opieką pani katechetki Ireny Kubiś i pani Marzeny Sznajder. Po jasełkach odbył się konecert kolęd w wykonaniu utalentowanych uczniów naszej szkoły. Na zakończenie pan dyrektor Grzegorz Wierzchowski złożył wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.

   

 • W niedzielę 15 grudnia, przy kościele w Karsznicach, odbył się  II kiermasz bożonarodzeniowy.

  Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

 • Jak co roku, 6 grudnia Wspólnota Lokalna Osiedla Karsznice przygotowała dla uczniów naszej szkoły "Mikołajki" w filii Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach. Dzieci obejrzały ciekawe występy artystyczne podopiecznych Domu Kultury, w tym i uczniów naszej szkoły. Nie mogło zabraknąć też Mikołaja, który przybył z prezentem dla każdego ucznia.

 • Dzień Kolejarza - 25 listopada to  święto patrona naszej szkoły. W tym dniu nie było zajęć dydaktycznych. Uroczystości rozpoczęliśmy od mszy świętej w Kościele NSPJ w Karsznicach. Następnie nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem J. Sylli i K. Kałużewskiego. Kolejnym punktem programu była uroczysta akademia w naszej szkole.

   

 • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach związanych z 80-leciem Parowozowni Karsznice i 20-leciem Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych.

  O zabytkach stojących w muzeum opowiadali członkowie zduńskowolskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei oraz pracownicy Muzeum Historii Miasta. Główną atrakcją uroczystości był zabytkowy parowóz, który przyjechał z Tarnowskich Gór.

 • Uczniowie klasy 5a pod kierunkiem pani Katarzyny Wędzik i pani Anny Wojtczak przygotowali uroczystą akademię z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Środa, 23 października była dniem wyjątkowo uroczystym w naszej szkole. Odbyło się ślubowanie uczniów klasy Ia i Ib. Dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez dyrektora szkoły Grzegorza Wierzchowskiego. Wcześniej pochwaliły się zdobytą już od początku września wiedzą w przedstawieniu przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń: pani Agnieszki Fraszczak i pani Anny Brożyńskiej. Na uroczystość przybyło liczne grono gości, a wśród nich wice prezydent Andrzej Brodzki, ksiądz proboszcz parafii NSPJ w Karsznicach Stanisław Dwornik, dyrektor Biura Edukacji Jolanta Zięba-Gzik oraz oczywiście rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów.

  Nowym uczniom naszej szkoły życzymy POWODZENIA !!!

 • 10 uczennic klas szóstych i piątych naszej szkoły było wśród zduńskowolan, którzy 16 października wzięli udział w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcję zorganizowano na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 1 w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca pod nazwą "Restart a Heart". Swoim zasięgiem objęła młodzież wszystkich krajów w Europie, a jej głównym organizatorem w Polsce był sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

   - Chodzi o to, by propagować ideę, by wszyscy, od dzieci po dorosłych potrafili udzielić potrzebującym pierwszej pomocy. To część akcji ,,Ratujemy i Uczymy Ratować", jaką prowadzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - wyjaśnia Alicja Karbowska, koordynatorka akcji ze sztabu WOŚP.

  Jedną z organizatorek przedsięwzięcia była pani Anna Filipczak, nasza szkolna pielęgniarka. Pani Anna nie kryła emocji, że akcja spotkała się z tak dużym odzewem wśród dzieci i młodzieży. - Bardzo się cieszę, że aż tyle osób sie zgłosiło. Najbardziej jestem zadowolona z tych najmłodszych - mówi. - Za rok dzisiejszy rekord w jednoczesnej resuscytacji na pewno będziemy pobijać - zapowiada.

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli
  ul. 1 Maja 27, 98-220 Zduńska Wola
 • (+43) 823-38-13

Galeria zdjęć