Nawigacja

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  Uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 r. o godz. 9.00. Msza św. o godz. 8.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • W piątek 26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. W obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas piątych. Szóstoklasiści symbolicznie przekazali sztandar szkoły uczniom klas piątych, którzy po wakacjach będą najstarszymi w szkole. 

  Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych uczniów poszczególnych klas. Wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom ze średnią ocen min. 4,75. Rodzice uczniów, którzy uzyskali stypendium za wyniki w nauce, otrzymali listy gratulacyjne.

  Rodzicom nie tylko pogratulowano sukcesów ich dzieci, ale również podziękowano za całoroczną pracę na rzecz szkoły. W szczególności wyrazy uznania skierowano wobec przewodniczącego Rady Rodziców p. Romana Kubisia, który kończy swoją trzyletnią kadencję. Osobom najbardziej zaangażowanym w życie szkoły wychowawcy wręczyli podziękowania na piśmie.

  Następnie, zgromadzeni obejrzeli akademię.

  Po uroczystości uczniowie rozeszli się z wychowawcami do klas, natomiast absolwenci wpisali się do kroniki szkolnej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.       

   

 • 22 czerwca klasy II a, II b i III b były na wycieczce w Toruniu. Uczniowie zwiedzili zabytki miasta oraz wzięli udział w warsztatach pieczenia pierników  w Muzeum Piernika. W Planetarium dzieci obejrzały seans "Cudowna podróż". Dopisała pogoda, humor i kondycja. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.

   

 • 27 maja uczniowie klas czwartych naszej szkoły odbyli praktyczny egzamin z wychowania komunikacyjnego. Egzamin ten przeprowadzili p. Anna Wojtczak oraz asp. Dariusz Kucharski z KPP w Zduńskiej Woli. Dzięki współpracy ze szkołą Podstawową nr 9 w Zduńskiej Woli zaliczenie karty rowerowej mogło odbyć się w miasteczku ruchu drogowego znajdującym się właśnie przy tej szkole. Zadaniem uczniów było wykazanie się nie tylko znajomością zasad poruszania się po drodze, ale również pokazanie umiejętności jazdy rowerem. W egzaminie udział wzięło 45 uczniów i niezmiernie miło jest nam poinformować, że wszyscy go zdali i już niebawem otrzymają swoje pierwsze prawo jazdy, czyli kartę rowerową.

 • 29 Maja z okazji Dnia Mamy wychowankowie z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni Pani Małgorzaty Tomczyk, zaprosili wszystkie kochane mamy na uroczystość z okazji ich święta. W celu uświetnienia spotkania mali zerówkowicze zaprezentowali piosenki, wiersze i tańce, które bardzo wzruszyły przybyłe na uroczystość mamy. Po przedstawieniu dzieci wręczyły swoim mamusiom własnoręcznie wykonane  i ozdobione ramki z odciskiem swojej dłoni i osobiście złożonym podpisem. Po zakończeniu akademii w radosnej i życzliwej atmosferze odbył się wspólny słodki poczęstunek .

 • Klasa 2a z wychowawcą p. A. Fraszczak przygotowała klasowy Dzień Mamy i Taty. Na uroczystości w dniu 26 maja, przy pysznych galaretkach z żelkami, mamy i tatusiowie obejrzeli inscenizację i wysłuchali koncertu piosenek. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom laurki i prace plastyczne " z humorem".

 • W maju Samorząd Uczniowski podjął inicjatywę polegającą na nauce klas młodszych naszej szkoły udzielania pierwszej pomocy. W akcji do tej pory udział wzięły  klasy 0, Ia, Ib,  IIIa, IIIb. Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy prowadziły uczennice klasy VIa: Dominika Grącka, Zuzanna Pietras, Marcjanna Kowalczyk i Amelia Sopur pod opieką p. Anny Wojtczak. Zajęcia podzielone były na dwie części: teoretyczną – poświęconą poinformowaniu uczniów jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia, gdzie dzwonić i co mówić oraz część praktyczną, w czasie której uczniowie udzielali pomocy  i ćwiczyli pozycję bezpieczną – boczną oraz przeprowadzali resuscytację.

 • 21 maja dwie 12-osobowe drużyny złożone z uczniów klas I-III reprezentowały naszą szkołę w konkursach :

  - w Powiatowej Olimpiadzie "Bawmy się razem" w Szkole Podstawowej w Zapolicach - III miejsce

  - w Międzyszkolnej Spartakiadzie "Ruch i zabawa to formy podstawa" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Zduńskiej Woli - IV miejsce

  Celem konkursów było kształtowanie nawyku aktywności ruchowej jako warunku zachowania ogólnej sprawności fizycznej oraz dobra zabawa. Dodatkowo podczas przerwy w Spartakiadzie program taneczny zaprezentowały dziewczęta z klasy IIIa.

   

 • 19 maja odbyło się podsumowanie całorocznego  programu "Trzymaj formę". Program skierowany był do uczniów klas starszych, a jego celem było rozpowszechnianie wiedzy o zasadach prawidłowego odżywiania się oraz podnoszenie świadomości na temat wpływu ruchu na rozwój organizmu człowieka. W ramach programu uczniowie m.in. oceniali swoją wagę i przygotowywali zdrowe posiłki. Na podsumowanie akcji, dziewczęta z klas piątych i szóstych przygotowały prezentacje multimedialne na temat zdrowego odżywiania oraz na temat cukrzycy w wieku młodzieńczym.

 • II miejsce w konkursie czytelniczym "Nieoczekiwana zamiana miejsc"

  13 maja reprezentacja SP 13 w składzie: Milena Szewczyk, kl. 4a, Dominika Grącka, kl. 6a i Patrycja Szajrych, kl.6b wzięła udział w konkursie czytelniczym  "Nieoczekiwana zamiana miejsc" w Szkole Podstawowej w Marzeninie. Dziewczynki zajęły II miejsce. Gratulujemy !!!

 • Kartka z życzeniami dla Kuby

  Świetlica szkolna w dniach 08.05 - 13.05. 2015r. zorganizowała akcję zbierania urodzinowych kartek dla Kuby. Chłopiec ten pochodzi z Miłosławia i cierpi na nieoperacyjny nowotwór mózgu a jego marzeniem było otrzymanie ogromnej ilości kartek urodzinowych. Dzięki Wam drodzy Uczniowie spełnamy tak wielkie a zarazem małe życzenie. Dziękujemy pięknie za okazanie serca. Wyniki naszej akcji to 120 kartek urodzinowych, 3 książki, słodycze oraz ogromna zabawka m&ms, którą udało się zdobyć w ramach darowizny (opiekun akcji p. J. Bomba).

 • Tradycją naszej szkoły jest uroczyste obchodzenie Dnia Ziemi.  W tym roku obchodzony był pod hasłem "Co z tym recyklingiem?". Klasa 5a, pod kierunkiem p. B. Kędzierskiej i p. E. Janiak przygotowała inscenizację ekologiczną "Jaś i Małgosia - sumienie ekologiczne". Odbył się również pokaz mody ekologicznej. Pomysły na ekologiczną modę były...kosmiczne:).Jury obradowało dosyć długo, ale przyznało trzy pierwsze miejsca - Maja Minecka kl.4a, Nikola Kołodziejczyk kl.4b i Oliwia Szafrańska kl.2a. Zostały wręczone również nagrody Ogólnopolskiego Konkursu "EKO - PLANETA" - I miejsce zajęła uczennica kl. 6b Alicja Chrabela, natomiast w klasach młodszych I miejsce zajęła Karolina Gąsior z kl. 3b.

 • Uczniowie z klasy 5b pod kierunkiem p. M. Szewczyk przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek z klas 0 - 3  przedstawienie z zakresu profilaktyki zdrowia pod tytułem "Dbajmy o higienę w życiu codziennym".

 • 7 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli odbył się Turniej Piłki Siatkowej im. Jolanty Marciniak. Organizatorem zawodów była SP11 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 6. Nasza reprezentacja w składzie: Amelia Sopur, Zuzanna Pietras, Marcjanna Kowalczyk, Paulina Jakóbczak i Dorota Dobrowolska zajęła II miejsce. Brawo !!!

 • W czwartek 30 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV, V i VI przypomnieli historię powstania i uchwalenia drugiej na świecie, a pierwszej w Europie konstytucji. Mówiono czym dla poprzednich pokoleń była wolność, naród i ojczyzna. Apel przygotowały p. A. Madera i p. K. Wędzik.

 • Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  29 kwietnia 2015 r. odbył się kolejny Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali Michalina Żychlińska, Piotr Rybczyński i Dominika Grącka. Drużyna zajęła 5 miejsce w powiecie.

 • I miejsce Agaty Klimek na festiwalu "Buźka"

  W czwartek 23 kwietnia, już po raz dwudziesty, odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zduńskiej Woli Festiwal Piosenki Dziecięcej "Buźka". W kategorii Soliści klasy 1 - 3, naszą szkołę reprezentowała utalentowana uczennica klasy 2a - Agata Klimek, która zajęła pierwsze miejsce. Piosenka Agaty pt.: "Polka klarnetolka" zdobyła uznanie jury i publiczności. Warto zauważyć, że Agata śpiewała i grała na instrumencie (klarnecie). Do występu przygotowywała Agatę pani Marzena Sznajder. GRATULUJEMY !!!

 • 21 kwietnia uczniowie klas V i VI odwiedzili stolicę województwa dolnośląskiego - Wrocław. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie ZOO, jednego z najstarszych w Europie. Uczniowie oglądali liczne gatunki zwierząt w specjalnych pomieszczeniach, np. terrarium czy motylarium i na wybiegach. Największe jednak wrażenie zrobiło na wszystkich nowo powstałe Afrykarium, kompleks ekspozycji fauny jednego kontynentu czyli Afryki. Następnie wycieczka udała się do Panoramy Racławickiej. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można podziwiać wielkie malowidło batalistyczne o wymiarach 15mx114m. Obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawiający bitwę pod Racławicami po prostu zachwycił . Nikt nie spodziewał się takiego "ogromnego" obrazu a do tego jego prezentacja w "3D" przykuła uwagę uczniów i wychowawców. Ostatnim punktem programu był spacer na Stary Rynek pod Ratusz.

 • "Ratuj – to ważne” - Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy

  "Ratuj – to ważne” - I Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu zduńskowolskiego został zorganizowany w poniedziałek 13 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Zduńskiej Woli.

  Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Amelia Sopur, Dominika Grącka, Marcjanna Kowalczyk. W części pierwszej - teoretycznej każda drużyna w określonym czasie rozwiązywała test składający się z 18 zamkniętych pytań. Część druga miała charakter praktyczny - kapitan drużyny losował scenkę, a zadaniem zawodników było podjęcie właściwych działań ratowniczych. Działania te uczniowie wykonywali na symulantach, którymi byli absolwenci Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli oraz Szkoły Podstawowej nr 13. Jury składające się z pielęgniarek z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Ziemi Sieradzkiej oraz strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, wyłoniło laureatów.

 • Biblioteka szkolna, pod kierunkiem  p. A. Pawelec, zorganizowała 16 kwietnia Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, a także wzbogacenie dziecięcej wyobraźni. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy 0 - 3 i 4 - 6. Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor I. Kamińska i p. M. Szewczyk oceniała dobór tekstu, stopień opanowania pamięciowego, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

   

   Klasy 0 - 3:

  I miejsce - Maja Pilarska, kl.1a

  II miejsce - Gabriela Nowicka, kl.1a i Szymon Klimaszewski, kl.1b

  III miejsce - Julia Chrabela, kl.1b i Wiktoria Juszczak, kl. 2a.

  Specjalne wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Jakub Lepla z oddziału przedszkolnego.

  Klasy 4 - 6:

  I miejsce - Amelia Sopur, kl. 6a

  II miejsce - Milena Szewczyk, kl. 4a 

  III miejsce - Roksana Papuzińska, kl. 4a

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy!!!

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli
  ul. 1 Maja 27, 98-220 Zduńska Wola
 • (+43) 823-38-13

Galeria zdjęć