Nawigacja

 • W czwartek, 28 stycznia, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsi uczniowie od zerówki do klas trzecich zaprosili do szkoły swoje Babcie i Dziadków. Były życzenia, wierszyki, piosenki, taniec solowy i w grupach, a nawet polonez.  Dzieci pokazały, że mają dużo chęci i zdolności. Wszyscy bardzo przeżywali - Babcie i Dziadkowie byli wzruszeni oglądając występy wnucząt. Na zakończenie każda klasa wręczyła Babciom i Dziadkom drobne upominki.

 • W środę, 20 stycznia, klasa 3a wraz z wychowawcą p. A. Fraszczak zaprosiła na spotkanie panią pielęgniarkę M. Olbryś - mamę jednego z uczniów z klasy. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy w szpitalu, na bloku operacyjnym. Pokazała specjalny strój w jaki trzeba się ubrać do operacji - fartuch, maseczki, nakrycia na głowę, rękawiczki itp. Uczniowie na koniec lekcji zadawali pani pielęgniarce pytania dotyczące jej pracy. Niespodzianką były pyszne cukierki podarowane przez p. M. Olbryś.

 • Klasa 3b  gościła w czwartek, 21 stycznia,  mamę jednego z uczniów panią A. Ochman, która pracuje w zawodzie pielęgniarki. Pani pielęgniarka przyjęła zaproszenie od klasy 3b i udzieliła wywiadu na temat swojej pracy - ciężkiej i odpowiedzialnej. Podczas spotkania pani pielęgniarka przypomniała wszystkim podstawowe zasady resuscytacji i alarmowania o nagłych wypadkach. Pokazywała jak należy opatrzeć ranę, zatamować krwotok i usztywnić kończynę. Zmierzyła ciśnienie niektórym uczniom. Poruszyła również temat właściwego odżywiania się i walorów ruchu na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą p. A. Brożyńską pięknie podziękowali za bardzo ciekawe spotkanie.

 • Uczniowie kl. 0, 1a, 1c oraz 5b wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Hurtowni "Szkło-Dekor" w Piotrkowie Trybunalskim. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z  procesem powstawania ozdób choinkowych. Jednym z etapów zwiedzania fabryki była sala, w której pracownicy nad palnikiem ogniowym rozgrzewali szkło, a następnie ustami wydmuchiwali bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to srebrzenie, po którym ozdoby choinkowe trafiają do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do działu "dekoracja". Właśnie tam mogliśmy zobaczyć jak są nanoszone dekoracyjne wzory na bombki. Mieliśmy także okazję odwiedzić sklep firmowy, w którym mogliśmy zakupić ręcznie wykonane arcydzieła. Ostatni etap wycieczki to warsztaty, na których uczniowie wykonali samodzielnie, według własnego pomysłu bombki. Swoje prace, pięknie zapakowane, dzieci zabrały do domu.

 • W dniu 10 stycznia 2016 roku odbył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nasi uczniowie przystąpili do tej akcji. W zbiórce na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów udział wzięli: Zuzanna Ciesielska – 6b, Wiktoria Barylska – 6b, Dorotka Dobrowolska - 6b, Ewa Florek – 6b, Michalina Żychlińska – 6b, Gabrysia Pawlak - 6b, Marysia Przybylska  - 6a, Szymon Forysiński - 6b, Dawid Świątek - 6b, Adam Krawczyk - 6b. Opiekę nad wolontariuszami sprawowały panie Anna Wojtczak i Agnieszka Fraszczak.

 • W tym roku pierwszy raz do Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia, została zaproszona Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa z Karsznic. Po uroczystej mszy parafianie, między innymi uczniowie Trzynastki dołączyli do Parafii św. Antoniego. Orszak króla Kacpra, przebrany na czerwono, wyruszył w stronę Ratusza. Po drodze dołączały parafie św. Pawła i św. Maksymiliana Marii Kolbe. Na Placu Wolności wszystkie Orszaki zatrzymały się aby obejrzeć krótką scenkę "Na dworze Heroda". Następnie wszyscy udali się do Bazyliki Mniejszej WNMP.

 • W poniedziałek 21 grudnia poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt oglądając Jasełka w wykonaniu uczniów klasy 6a, którzy  wcielając się w role Maryi, Józefa, Aniołów, Pastuszków, Trzech Króli czy mieszkańców miasta Betlejem przybliżyli nam dzieje narodzin Jezusa. Oczywiście nie zabrakło kolęd śpiewanych przez uczennice z klasy 3a i 5a. Jasełka przygotowały panie I. Kubiś i M. Sznajder.

  Pani dyrektor Iwona Kamińska złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom życzenia spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

  Rozdano również nagrody w konkursie na najładniej udekorowaną pracownię, zorganizowanym przez samorząd uczniowski oraz w konkursach z przyrody.

 • Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego z pomocą wychowawców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły zorganizowali w Bibliotece Pedagogicznejw Zduńskiej Woli piękną wystawę własnoręcznie wykonanych prac związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Możemy ją podziwiać do końca stycznia 2016 r. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, a przede wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy spisali się na medal, pokazując, że możemy na nich liczyć w każdej sytuacji.

 • Tuż przed świetami roztrzygnięto konkurs ogłoszony przez Samorząd Szkolny na najładniej udekorowaną pracownię.

  Klasy 0-III

  I miejsce - sala nr 11 - oddział przedszkolny
  II miejsce - sala nr 2 - klasa 1a, 1c oraz sala nr 1- klasa 2a i 2b
  III miejsce - sala nr 3 - klasa 3a i 3b
  wyróżnienie dla klasy 1b - sala nr 6

   

  Klasy IV-VI

  I miejsce - sala nr 12 -klasa 6b
  II miejsce - sala nr 10 - klasa 4b i sala nr 4 - klasa 5a
  III miejsce - sala nr 8 - klasa 4a i sala nr 5 - klasa 5b
  wyróżnienie sala nr 7 -klasa 6a i świetlica

 • Świąteczna pomoc

  Samorząd uczniowski wraz z p. Ireną Kubiś - opiekunem PCK, zorganizował świąteczną pomoc dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym paczki mogły powstać.

 • Od poniedziałku w głównym holu na parterze uczniowie Trzynastki rozpoczęli świąteczne kolędowanie. Pani M. Sznajder przygotowała podkład muzyczny i teksty kolęd, które wyświetlane są na dużym ekranie. Uczniowie, młodsi i starsi z ochotą na przerwach przychodzą, aby w świątecznej atmosferze wspólnie śpiewać.

 • Uczniowie klas 4-6 naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie Multitest z przyrody, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Laureatami konkursu zostali: Maja Polak z kl. 4a - trzecie miejsce w Polsce i Mateusz Maniecki z kl. 4b- czwarte miejsce w Polsce. Uczniowie dostali dyplomy i nagrody książkowe.
  Pozostali laureaci to uczniowie klas piątych: Aleksander Nowicki, Piotr Dominiak i Milena Szewczyk. Wyróżnienia otrzymali: Kamil Woliński, Klaudia Nagórska, Nikola Kołodziejczyk, Roksana Papuzińska, Jakub Pietrzyk i Maja Minecka. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Barbara Kędzierska - nauczyciel przyrody.

  W grudniu odbył się też pod kierunkiem p. Kędzierskiej szkolny konkurs dla klas czwartych "Mój zielnik".  Zielniki wykonane przez uczniów były tak interesujące, że komisja konkursowa przyznała pięć równorzędnych pierwszych miejsc. Otzrymali je:

  Maja Polak, kl. 4a, Maria Rzeźniczak, kl. 4a, Karolina Gąsior, kl. 4b, Kacper Górzawski, kl. 4b i Kamila Frątczak, kl. 4b.

  Dyplomami zostało wyróżnionych18 uczniów.

  Gratulujemy!!!

 • W Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz w poniedziałek 21 grudnia wręczono nagrody w konkursie plastycznym "Święty Maksymilian Kolbe - patronem honorowych dawców krwi". Organizatorami był Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zduńskiej Woli i Miejski Dom Kultury Zdunskowolskie Centrum Integracji Ratusz. Konkurs był ostatnim działaniem projektu Serce Pokoleń, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. I. Kubiś zdobyli :
   Maja Kiedrowska kl. 2a - wyróżnienie, Milena Szewczyk kl. 5a - II miejsce w kategorii klas IV - VI i Błażej Leśniewski kl. 6b - I miejsce w kategorii klas IV - VI. Gratulujemy !!

 • Przedstawienia profilaktyczne

  W czwartek odbyły się przedstawienia profilaktyczne dla uczniów naszej szkoły. Klasy młodsze obejrzały przedstawienie "Franio Niejadek". Spektakl miał rozbudzić w młodych widzach zamiłowanie do sportu i zdrowego stylu życia. Aktorzy namawiali do aktywnego spędzania wolnego czasu. Klasy starsze obejrzały przedstawienie "Bella" opowiadające o relacjach między rówieśnikami, a także o często pojawiającej się agresji słownej i fizycznej.

 • W drugiej połowie grudnia uczniowie klas 0 - III rywalizowali w zawodach sportowych "MIKOŁAJ NA SPORTOWO" zorganizowanych przez p. A. Barton. Jest to impreza cykliczna odbywająca się od kilku lat. Uczniowie startowali w kilku konkurencjach podnosząc swoją sprawność fizyczną oraz uczyli się zasad fair play. Nagrodą dla wszystkich uczestników była dobra zabawa, coś słodkiego oraz pamiątkowy dyplom.

 • W niedzielę 13 grudnia, przy kościele w Karsznicach,  już po raz czwarty odbył się  kiermasz bożonarodzeniowy.

  Do nabycia były ozdoby świąteczne wykonane różnymi technikami: choinki, bombki, kubki świąteczne, ozdoby z drewna, zawieszki na choinkę, aniołki, karty świąteczne,  a także domowe ciasta, pierniki oraz barszcz karsznicki.

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM, RODZICOM, DZIADKOM, NAUCZYCIELOM  ORAZ PRZYJACIOŁOM SZKOŁY,  KTÓRZY  POMOGLI PRZY  ORGANIZACJI KIERMASZU !!!        

 • W czwartek 10 grudnia przedstawiciele klas 3a, 3b, 2a i 2b ( 40 osób) uczestniczyli w zawodach międzyszkolnych "Lekkoatletyka dla każdego" w SP nr6 w Zduńskiej Woli. Celem imprezy była popularyzacja i upowszechnianie postaw sportowych, społecznych i prozdrowotnych wśród dzieci oraz promocja lekkiej atletyki jako popularnego sportu szkolnego. Nasz drużyna brała udział w czterech konkurencjach, zdobyła 14 punktów i wygrała rywalizację z SP nr 2 w Zduńskiej Woli. Zawodnicy otrzymali okazały puchar, medale i dyplomy. GRATULUJEMY!!! Opiekunkami były panie A. Fraszczak i A. Brożyńska.

 • W czwartek  10 grudnia, uczniowie klas 1a i 1b poznawali na specjalnej lekcji "Polski alfabet palcowy". Dzieci poruzumiewały się ze sobą językiem migowym. Poznały podstawowe zwroty w tym języku: powitanie, pożegnanie, słowa - przepraszam, proszę i dziękuję. Pani A. Kuśmider, która jest surdopedagogiem pokazała również umowne znaki jakimi posługują się głuchoniemi. Lekcja była bardzo ciekawa i niecodzienna.

 • We wtorek 8 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Ratusza w Zduńskiej Woli na świąteczny spektakl widowiskowy „Mikołajkowe cuda”. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży w Zduńskiej Woli. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści ze zduńskowolskich szkół i placówek kulturalnych oraz iluzjonista Michał Kaczmarek, którego magiczne sztuczki wzbudziły entuzjazm wśród oglądających. Oczywiście był też Mikołaj i podarował nam słodki upominek.

   

 • W piątek pani dyrektor I. Kamińska wraz z organizatorami paniami K. Pawelec i A. Pawelec wręczyły nagrody, dyplomy i puchary zwycięzcom w konkursach: pięknego czytania i mistrza ortografii. W konkursie na hasło lub wierszyk promujący szkołę nie przyznano miejsc, uczestnicy otrzymali dyplomy i książki za udział. Wszystkim GRATULUJEMY i zapraszamy do brania udziału w konkursach związanych z językiem polskim i czytelnictwem książek.

  MISTRZ ORTOGRAFII klas drugich - Franciszek Zembrzuski 2a, klas trzecich - Agata Klimek 3a, klas czwartych - Maria Rzeźniczak 4a, klas piątych - Julia Muzaj 5a i klas szóstych - Michalina Żychlińska 6b.

  KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - klasy strasze - I miejsce Maja Minecka 5a, II miejsce - Roksana Papuzińska 5a, III miejsce - Weronika Witkowska 6a; klasy młodsze I miejsce - Julia Borowiecka 3b, II miejsce Agata Klimek 3a i Mateusz Spętany 2b, III miejsce Oskar Konieczny 2a i Franciszek Zembrzuski 2a.

  KONKURS NA WIERSZYK LUB HASŁO - udział wzięli Piotr Dominiak 5a, Magdalena Biela 5a, Nikola Kołodziejczyk 5b, Julia Borowiecka 3b, Zuzanna Janicka 3b i Zuzanna Komorowska 3b.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli
  ul. 1 Maja 27, 98-220 Zduńska Wola
 • (+43) 823-38-13

Galeria zdjęć