Nawigacja

 • KIERMASZ WIELKANOCNY

   

   

      DYREKTOR, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE  

         SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 IM. KOLEJARZY POLSKICH 

  W ZDUŃSKIEJ WOLI ORAZ RODZICE ZAPRASZAJĄ NA

   

  KIERMASZ

       WIELKANOCNY

   

           KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 29 MARCA 2015 R.

  W SALI PRZY KOŚCIELE pw N.S.P.J.

  W GODZ. 8.00 – 19.00

   

   

  DO NABYCIA OZDOBY WYKONANE RĘCZNIE:

   

   

  • STROIKI WIELKANOCNE

  • JAJKA TYSIĄCEM BARW MALOWANE I WYKLEJANE

  • KARTKI ŚWIĄTECZNE

  • ZAJĄCZKI, BARANKI, KURCZĘTA itp…

   oraz wypieki świąteczne – babki, mazurki...

   

   

 • Gośćmi uczniów z klasy 3a byli uczniowie z oddziału przedszkolnego czyli "zerówki". Dzieci wspólnie się bawiły, tańczyły a także odbyły się zawody sportowe. Nasi najmłodsi uczniowie przy pomocy swojej pani - Małgorzaty Tomczyk świetnie dawali sobie radę z różnymi zadaniami przygotowanymi przez wychowawczynię klasy 3a - panią Jolantę Owczarek. Gratulujemy umiejętności sportowych, talentu i siły do walki!!!

 • 4 marca na uroczystym apelu pani dyrektor Iwona Kamińska wręczyła listy gratulacyjne pięciorgu uczniom, którzy uzyskali stypendium za najlepsze wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015.

  GRATULUJEMY NASZYM STYPENDYSTOM !!!

 • I miejsce w Konkursie Plastycznym "Moja wymarzona szkoła"

  Uczennica klasy 6a Dominika Grącka zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moja wymarzona szkoła" organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 5 w Zduńskiej Woli. GRATULUJEMY!!!

 • W piątek 27 lutego uczniowie klasy 3a oraz wychowawczyni p. J. Owczarek zaprosili pielęgniarkę - panią Magdalenę Górzyńską. Dzieci uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy. Pani pielęgniarka pokazywała jak bandażować skaleczone łokcie i kolana. Każdy mógł zobaczyć z bliska kroplówkę i ją włączyć, wziąć do ręki igły i wenflony. Największą atrakcją była strzykawka "Żaneta". Na zdjęciach w galerii widać że uczniowie są obandażowani ale to tylko zabawa w lekarzy i pielęgniarki:) W przyszłości, kto wie może ktoś z klasy 3a zdecyduje się i wybierze któryś z tych zawodów. Uczniowie pięknie podziękowali pani Górzyńskiej za ciekawą lekcję.

 • II miejsce dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

  19 lutego 2015 r. uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej, zorganizowanych przez SP 6 w Zduńskiej Woli.

  Drużyna grała w składzie:

  Amelia Sopur  kl.6a, Marcjanna Kowalczyk kl. 6a, Zuzanna Pietras kl. 6a, Karolina Pierścińska kl. 6a, Dominika Grącka kl. 6a, Martyna Gocałek kl. 6a, Michalina Szewczyk kl. 6a, Paulina Jakóbczak kl. 6b, Klaudia Nagórska kl. 5a, Dorota Dobrowolska kl. 5b

  Opiekunem drużyny była p. Alina Barton.

  GRATULUJEMY!!!

 • III Feryjny Turniej Tenisa Stołowego

   W dniu 11.02.2015r. w PG nr 3  odbył się III Feryjny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej został zorganizowany dla uczniów szkół: SP nr 13, PG nr 13 oraz ZS w Karsznicach, którzy uczestniczyli w zajęciach PCKRiS,, Pięterko”. W rozgrywkach wzięło udział ponad 40 uczestników. Rywalizacja odbyła się w 5 kategoriach:

  1. SP dziewcząt- 1. Amelia Sopur (SP 13), 2. Milena Szewczyk (SP13), 3. Zuzanna Pietras (SP13)
  2. SP chłopców- 1. Łukasz Wrąbel (SP13), 2. Józef Janik (SP13) , 3. Jakub Pawłowski (SP13)
  3. PG dziewcząt- 1. Emilia Szewczyk, 2. Natalia Sopur, 3. Weronika Ułańska
  4. PG chłopców- 1. Szymon Krawczyk, 2. Kamil Swarzyński, 3. Tomasz Jabłoński
  5. OPEN- 1. Michał Małoszczyk, 2. Łukasz Wrąbel (SP13) , 3. Józef Janik (SP13)

   

 • W piątek, tuż przed feriami zimowymi, w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsi uczniowie od zerówki do klas trzecich zaprosili do szkoły swoje Babcie i Dziadków. Były życzenia, wierszyki, piosenki, taniec solowy i w grupach. Dzieci pokazały, że mają dużo chęci i zdolności. Wszyscy bardzo przeżywali - Babcie i Dziadkowie byli wzruszeni oglądając występy wnucząt. Na zakończenie każda klasa przygotowała drobny upominek dla Babci i Dziadka w postaci np. laurki - kl.3b czy też "cukierkowych"kwiatów - kl. 2b.

 • Karnawał ! Karnawał ! Czas zabawy i czas przebierańców! W tym roku szkolnym 28 stycznia wszystkie dzieci lubiące zabawę, taniec i mające super pomysły na przebranie wzięły udział w zabawie noworocznej. Samorząd Szkolny przygotował liczne konkursy, natomiast Rada Rodziców przygotowała poczęstunek i drobne słodkie upominki dla każdego dziecka. Bawili się i najmłodsi i ci z najstarszych klas. Było wesoło i kolorowo:)))

 •    Klasy 2a,2b i 3b w poniedziałek, 12 stycznia wyjechały na wycieczkę do Huty Szkła "Dekor" w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie oglądali linię produkcyjną tworzenia bombek. Od momentu wydmuchiwania ich kształtów do chwili kiedy są ręcznie ozdabiane. Największą frajdą było uczestnictwo w warsztatach zdobienia bombek. Każde dziecko miało okazję samodzielnie ozdobić dwie bombki. Na zakończenie uczestnicy podziwiali szklane ozdoby w zakładowym sklepie gdzie mogli je zakupić.

  Opiekunami wycieczki były panie A. Fraszczak, A. Brożyńska, B. Siwierska i M. Supernat

 • WOŚP

  W dniu 11 stycznia 2015 roku odbył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nasi uczniowie przystąpili do tej akcji.

  Wspólnymi siłami zebraliśmy łącznie kwotę 1607,47 zł.

  W zbiórce wzięły udział:

  Marcjanna Kowalczyk – 6a

  Amelia Sopur  - 6a

  Zuzanna Pietras – 6a

  Martyna Gocałek – 6a

  Zuzanna Ciesielska – 5b

  Wiktoria Barylska – 5b

  Ewa Florek – 5b

  Michalina Żychlińska – 5b

  Karolina Fraszczak

  Opiekę nad wolontariuszkami sprawowały panie Anna Wojtczak i Agnieszka Fraszczak

 • Czas świąt Bożego Narodzenia poczuliśmy już przygotowując się do  kiermaszu. Uczniowie klas 4a i 4b w przedstawieniu Jasełek - 19 grudnia - pod kierunkiem pani I. Kubiś i M. Sznajder, wcielając się w role Maryi, Józefa, Aniołów, Pastuszków, Trzech Króli czy mieszkańców miasta Betlejem przybliżyli nam dzieje narodzin Jezusa. Oczywiście nie zabrakło kolęd śpiewanych przez uczennice z klasy 2a i 4a oraz ucznia klasy 5a. Na fletach poprzecznych kolędę zagrały również panie M. Sznajder i K. Wójtowicz. Pani dyrektor Iwona Kamińska złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom życzenia spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Rozdano również nagrody konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną, p. M. Sznajder, p. J. Bombę oraz Samorząd Szkolny.

 • Przed świętami dużo się u nas działo

  Samorząd Szkolny w okresie przedświątecznym przygotował dla uczniów naszej szkoły kilka niespodzianek. Pierwszą z nich było ogłoszenie konkursu na najpiękniejszą choinkę ubraną przez klasę. Drugi pomysł dotyczył ostatniego tygodnia przed świętami. Tydzień ten został nazwany „Tygodniem świątecznym”. W tym okresie uczniowie każdego dnia mieli ubrać w określonym kolorze.

  Poniedziałek był dniem Mikołaja i wszyscy ubierali się na czerwono

  Wtorek- dniem choinki, więc wszyscy ubrani byli na zielono

  Środa to dzień bombki – dzień w którym uczniowie ubrani byli we wszystkie możliwe kolory tęczy

  Czwartek – to dzień pomocników św. Mikołaja – czyli ponownie dominował kolor czerwony

  Piątek był dniem bałwana, więc wszyscy ubierali się na biało.

  19 XII S.U. rozstrzygnął konkurs na „Najładniejszą Choinkę Klasową”. Wszystkie drzewka bożonarodzeniowe były piękne, błyszczące i kolorowe. Pracę oceniało jury w składzie: p. Iwona Woźniak i p. Małgorzata Supernat, a Rada Rodziców pomogła w zakupie nagród.

  Przyznano następujące miejsca :

  W kategorii klas młodszych

  I miejsce- klasa „”0

  II miejsce – klasy Ia Ib IIa IIb IIIa IIIb

   

  W kategorii klas starszych

  I miejsce  - klasa Vb

  II miejsce -  klasa VIa

  III miejsce -  klasa IVb

   

 • Zbiórka żywności

  W grudniu 2014r. Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę żywności dla osób najbardziej potrzebujących. W akcję włączyli się wszyscy  począwszy od uczniów, rodziców, nauczycieli poprzez Panią Dyrektor, na pracownikach obsługi skończywszy. Wszyscy byli bardzo hojni, za co serdecznie dziękujemy. Paczki, wraz ze świątecznymi życzeniami, trafiły w ręce najbardziej potrzebujących .

 • Konkurs plastyczny "Portret św. Mikołaja"

  Konkurs plstyczny na portret św. Mikołaja ogłosiła pani M. Sznajder - nauczycielka plastyki. Dzieci przynosiły prace wykonane różną techniką - ołówek, kredki, farby. Nagrody otrzymali:

  klasy 4 - 6

  I miejsce - Dominika Grącka 6a

  II miejsce Martyna Gocałek 6a

  III miejsce Nikola Kołodziejczyk 4b

  klasy 0 - 3

  I miejsce - Klaudia Tomczyk 3a

  II miejsce - Oliwia Szafrańska 2a i Piotr Górzyński 3a

  III miejsce - Michalina Radwańska, Marta Maniewska, Natalia Lewandowska 1a

  Wyróżnienia - Maja Kiedrowska 1a, Kinga Strzelczyk i Oliwia Rembowska "0"

 • Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 - 3 "Zakładka do książki"

  Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 - 3 na "Zakładkę do książki" ogłosiła p. A. Pawelec - nauczyciel bibliotekarz. Ponad dwadzieścioro dzieci przyniosło piękne kolorowe zakładki. Wybór tej najładniejszej, tej najpiękniejszej... był bardzo trudny. Jury złożone z pani dyrektor I. Kamińskiej, nauczycieli - p. A. Pawelec, p. M. Sznajder i p. M. Supernat oraz członków Samorządu Szkolnego przyznało I miejsce - Amelii Fułek 3b, II miejsce - Marcin Mataśka 1b oraz III miejsce - Maciej Głowienkowski i Marcel Wińciałowicz 1a. Ponieważ dzieci włożyły w wykonanie zakładek tak wiele serca więc wszystkie otrzymały nagrody książkowe:)

 • W niedzielę 14 grudnia, przy kościele w Karsznicach, odbył się  III kiermasz bożonarodzeniowy.

  Do nabycia były ozdoby świąteczne wykonane różnymi technikami: choinki, bombki, ozdoby z drewna, zawieszki na choinkę, aniołki, karty świąteczne,  a także domowe ciasta, pierniki oraz barszcz litewski.  

  Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

 • Mikołajki w MDKu

  Koncert Mikołajkowy dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 13, przygotowali podopieczni instruktorów tańca i śpiewu z Miejskiego Domu Kultury Filia w Zduńskiej Woli Karsznicach. Wszyscy świetnie się bawili a na końcu zawitał długo oczekiwany św. Mikołaj. W przepastnym worku przyniósł dla dzieci paczki pełne słodyczy.

 • "Złoto dla naszych chłopców"

  W środę, 10 grudnia, w SP 7 odbyły się zawody w mini koszykówce dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:

  Jakub Pawłowski kl. 6b

  Wiktor Lewandowski, kl. 6b

  Paweł Kubiś, kl. 6b

  Kacper Trębacz kl. 6a

  Łuksz Wrąbel kl. 6b

  Dawid Świątek kl. 5b

  Oskaar Augustyniak kl. 5b

  Mikołaj Sopur kl. 5b

  Piotr Rybczyński kl. 5b

  Nasi chłopcy grali z dużym zaangażowaniem. Zwycięsko rozegraliśmy dwa mecze : z SP 2 (15:5)  oraz SP 7 (15:12). Dzięki temu weszliśmy do finału i dnia następnego, tj. 11 grudnia, walczyliśmy o jak najwyższe miejsce na podium. Mecz o trzecie miejsce wygraliśmy z SP 11 (15:4). Ostatni mecz z SP 6 był walką  o  "złoto". Nasi chłopcy do końca zachowali siły i determinację. Wygraliśmy 23:4 !!! Radość była ogromna. Pierwsze miejsce dla Trzynastki !!! Gratulacje dla całej drużyny i życzymy dalszych sukcesów.

  Opiekunami drużyny byli p. Kamilla Wójtowicz i p. Mirosław Woźniak

   

   

 • Turniej Piłki Nożnej na hali o Puchar Prezydenta Miasta Zduńska Wola

  Grudniowy Turniej w Piłce Nożnej na hali o Puchar Prezydenta Miasta Zduńska Wola okazał się dla drużyny chłopców z naszej szkoły bardzo emocjonujący. 5 grudnia na hali w SP nr 6, siedmioosobowa drużyna w składzie: J. Pawłowski, P. Kubiś, W. Lewandowski, M. Rozworski, K. Trębacz, M. Komisarczyk i M. Stangret w wyznaczonym czasie nie przegrali żadnego meczu.  W finale spotkali się z drużyną SP nr 2 i niestety przegrali w rzutach karnych 3:2. Drużyna otrzymała medale, puchary i bon na sprzęt sportowy w wysokości 100zł. Nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał Jakub Pawłowski z kl.6b

  GRATULUJEMY:)

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli
  ul. 1 Maja 27, 98-220 Zduńska Wola
 • (+43) 823-38-13

Galeria zdjęć