Nawigacja

 • Dzień Pluszowego Misia

  W naszej szkole obchodzono Dzień Pluszowego Misia :) Święto to zostało ustanowione na całym świecie w 2002 roku w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Uczniowie i nauczyciele trzynastki przynieśli swoje ulubione pluszowe misie kolorowe i taaaakie mięciutkie:)

 • Święto Patrona Szkoły

  W środę, 25 listopada, przypada święto patrona naszej szkoły. W tym dniu nie będzie zajęć dydaktycznych. Uroczystości rozpoczniemy o godz.10.00 od mszy świętej w Kościele NSPJ w Karsznicach. Następnie nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem J. Sylli i K. Kałużewskiego. Kolejnym punktem programu będzie uroczysta akademia w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy !!!

 • X edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa w Łodzi ZAKOŃCZONA:) W piątek, 20 listopada, do Łodzi przyjechały drużyny klas drugich z całego województwa łódzkiego, aby zmierzyć się w konkursie sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie, a także powalczyć o puchar "Super kibice". Naszą szkołę reprezentowali Oskar Konieczny z kl.2a i Amelia Stecun z kl.2b, a kibicowała im trzydziestoosobowa drużyna składająca się z uczniów klas drugich. Cóż to były za emocje, jaka wspaniała zabawa i super wrażenia sportowe. Na dwadzieścia dwie szkoły "Trzynastka" zajęła 4 miejsce w konkursie sprawności fizycznej. Test nasi zawodnicy napisali na 18 punktów (najwięcej można było zdobyć 20). Ale co najważniejsze, puchar dla najlepszej drużyny kibicującej (oceniano strój, transparenty, rymowanki, gadżety i kibicowanie fair) zdobyła TRZYNASTKA!!! CHOĆ TRZYNASTY NUMER MAMY ZE WSZYSTKIMI WYGRYWAMY!! Uczniowie otrzymali nagrody, pamiątkowy dyplom i oczywiście puchar "SUPER KIBICE 2015", wręczony opiekunowi grupy pani Mirosławie Derdak przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Opiekunami na zawodach były również panie Małgorzata Tomczyk i Agnieszka Pawelec.

 • Spotkanie z panią pielęgniarką

  W czwartek dzieci z klasy 1a i oddziału przedszkolnego leczyły "chore" lalki i misie. A wszystko to odbywało się pod fachowym okiem pielęgniarki pani M. Szulc. Z zainteresowaniem że w okresie jesienno - zimowym należy się zdrowo odżywiać, odpowiednio ubierać i zażywać dużo ruchu na świeźym powietrzu. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły informacje o różnych narzędziach, którymi posługuje się w swojej pracy pielęgniarka np. do czego służy strzykawka. Pani M. Szulc przypomniała dzieciom, że nie wolno bez pytania dorosłych zażywać leków. Wychowawcy pani J. Owczarek i pani M. Tomczyk wraz z uczniami pięknie podziękowały za ciekawą lekcję pani pielęgniarce.

 • Konkurs plastyczny "Magiczna książka"

  Świetlica szkolna roztrzygnęła konkurs plastyczny "Magiczna książka". Uczniowie klas I - VI mieli za zadanie narysować kredkami, namalować farbami lub zrobić wyklejankę, wybraną przez siebie ulubioną magiczną książkę do której zawsze chętnie sięgną jeszcze raz. Konkurs przygotowała p. A. Pawelec.
  W klasach młodszych przyznano nagrody: I m- Jakub Małek 1c i Maja Kiedrowska 2a, IIm - Lena Światowa 1a, Gabriela Nowicka 2a i Natasza Nikołajew 1c, III m - Mateusz Spętany 2b i Oliwia Szadkowska 2b. Wyróźnienia: Zuzanna Komorowska, Przemysław Matusiak, Natalia Lewandowska. W klasach starszych: I m - Kinga Strzelec 6a, II m - Aleksandra Madera, III m - Wiktoria Barwaśna.

 • UWAGA !!!

  Drodzy uczniowie, rodzice, dziadkowie i przyjaciele szkoły !

  Prosimy Was bardzo o oddawanie głosów na naszą szkołę w konkursie "Wzorowa łazienka".

  Aby oddać głos należy:

  1. wejść na stronę www.wzorowalazienka.pl

  2. odnaleźć szkołę wpisując województwo, miasto i nazwę szkoły

  3. oddać głos na szkołę

  Warunkiem koniecznym oddania głosów jest posiadanie adresu e-mail. Jeśli ktoś z Państwa ma ich kilka, z każdego adresu można zagłosować. Prosimy o rozpropagowanie akcji w rodzinach, wśród sąsiadów, zanajomych, w zakładach pracy.

  PAMIĘTAJCIE, aby codziennie wchodzić na stronę i głosować na naszą szkołę. Im więcej głosów, tym większa szansa na wygraną. Bądźcie z nami !!

   

 • Zbliża się sesja zdjęciowa

  16 listopada odbędzie się sesja zdjęciowa dla wszystkich klas. Prosimy o zapoznanie się z ofertą.

  Foto poduszka 40x40 z wkładem - 25 zł

  Foto puzzle - 25 zł

  Foto skarbonka - 25 zł

  Foto worek na obuwie - 25 zł

  Foto termometr -25 zł

  Miara wzrostu - 25 zł

  Kalendarz z Twoim zdjęciem - 25 zł

  Kubek z Twoim zdjęciem - 25 zł

  Podkładka pod myszkę z Twoim zdjęciem - 25 zł

  Zdjęcie koleżeńskie 10x15 - 4 zł

  Zdjęcie grupowe 15x21 - 10 zł

  Tablo 20x30 w antyramie - 25 zł

  Portret 13x18 - 10 zł

  Zdjęcia legitymacyjne 6 szt. - 10 zł

  Portret na płótnie 15x21 w drewnianej ramie - 25 zł

   

 • Z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, we wtorek 10 listopada odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy 6a pod kierunkiem p. K. Pawelec przygotowali krótki rys historyczny mówiący o 123 latach niewoli Polski oraz o najważniejszych chwilach odzyskania niepodległości w 1918 roku, w tym o szczególnej roli marszałka Józefa Piłsudskiego. Zgromadzeni uczniowie wysłuchali również wierszy patriotycznych i pieśni "Marsz Pierwszej Brygady".

 • 5 listopada 98 uczniów klas starszych naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Warszawy. Wyruszyliśmy skoro świt, ponieważ program dnia był pełen atrakcji. Najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie zobaczyliśmy jak można połączyć przyjemne z pożytecznym czyli naukę z zabawą. Trzy godziny spędzone na eksperymentowaniu minęły nam migiem. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Stadionu Narodowego. To dopiero była atrakcja. Po stadionie „trasą piłkarza” oprowadzał nas przewodnik. Oprócz wejścia na trybuny czy na płytę boiska, każdy mógł poczuć przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni, zasiąść wygodnie na ławce zawodników czy też wejść na salę pomeczowych konferencji. Wszystkim się bardzo podobało. Obowiązkowym punktem programu wycieczki było też piękne Stare Miasto z kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim i  warszawską syrenką. Na koniec naszego pobytu w stolicy udaliśmy się do Muzeum Ewolucji w Pałacu Kultury i Nauki na wystawę "Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów". Wystawa gromadzi ponad 50 żywych okazów, w tym najbardziej jadowitego pająka świata "Czarną Wdowę" i "Skorpiona Olbrzymiego". Nie wszyscy odważyli się wejść na wystawę, ale ci, którzy się zdecydowali, nie żałowali. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

  Opiekunkami wycieczki były panie Anna Wojtczak, Agnieszka Madera, Aleksandra Głogowska, Katarzyna Wędzik, Agnieszka Fraszczak oraz pani dyrektor Iwona Kamińska.

   

 • Zbieramy makulaturę !!!

   

   

  DRODZY UCZNIOWIE !!!    

   

  SAMORZĄD SZKOLNY UPRZEJMIE INFORMUJE O AKCJI ZBIERANIA MAKULATURY.

  - MAKULATURĘ ZBIERAMY W KLASACH.

  - NA KONIEC MIESIĄCA MAKULATURA ZOSTANIE ZWAŻONA, A WYNIK ZOSTANIE ZAPISANY.

  - MAKULATURĘ ZBIERAMY PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY 2015/2016.

  KLASA, KTÓRA UZBIERA NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ MAKULATURY OTRZYMUJE NAGRODĘ.

   

  TRZYMAMY KCIUKI ZA WSZYSTKIE KLASY I ŻYCZYMY POWODZENIA    

  SAMORZĄD SZKOLNY

   

 • Zbieramy zużyte baterie !!!

   

   

  DRODZY UCZNIOWIE !!!

  SAMORZĄD SZKOLNY UPRZEJMIE INFORMUJE  O PRZYŁĄCZENIU SIĘ DO OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU

  EDUKACYJNEGO DLA SZKÓŁ ZBIERAJ BATERIE.

  PAMIĘTAJ ABY WRZUCAĆ ZUŻYTE BATERIE DO WYZNACZONEGO POJEMNIKA W SZKOLE.

  LICZYMY NA WASZE WSPARCIE I ZAANAGAŻOWANIE W TEJ AKCJII.

  WSPÓLNYMI SIŁAMI MOŻEMY ZDOBYĆ DLA SZKOŁY WSPANIAŁE NAGRODY RZECZOWE :)

   

 • Z okazji "Światowego Dnia Żywności", który przypadł 4 listopada uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas 1a, 1b i 1c wraz z wychowawcami odwiedziły flilię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zduńskiej Woli Karsznice. Dzięki pani Barbarze Grobelnej - bibliotekarce, mali podopieczni zapoznali się z tematyką dotyczącą zdrowej żywności w literaturze dziecięcej. Uczniowie wysłuchali wiersza "Na straganie" oraz obejrzeli słoiki z żywnością przygotowaną w formie zimowych przetworów. Dużą atrakcją było zwiedzanie biblioteki i zapoznawanie się z jej zbiorami. Pani bibliotekarka gorąco zachęcała wszystkich do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami w celu wypożyczania książek. Nasi wychowankowie mieli również okazję podziwiać wystawę własnoręcznie wykonanych wcześniej prac dotyczących zdrowego odżywiania. Dzieci obiecały, że do biblioteki jeszcze wrócą.

 • Ponieważ zbliża się Dzień Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły - klasa 3a z p. Agnieszką Fraszczak - uczcili pamięć kolejarzy J. Sylli i K. Kałużewskiego oraz innych pomordowanych w czasie drugiej wojny światowej Karszniczan. Natomiast uczniowie klasy 6a wraz z katechetką p. I. Kubiś odwiedzili w piątek pobliski cmentarz, gdzie na grobach byłych nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 13 zapalili znicze i złożyli wiązanki.

 • W czwartek 29.10.2015r. w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie dzieci z paniami Martyną i Urszulą Pawlickimi, które na co dzień zajmują się fotografią oraz wideofilmowaniem. Zaproszenie specjalnych gości na zajęcia przez wychowawcę oddziału przedszkolnego p. Małgorzatę Tomczyk związane było z aktualnie realizowaną tematyką "Na starej fotografii". Na to pełne wrażeń i cennych doświadczeń spotkanie przybyła klasa 1a pod opieką wychowawcy p. Jolanty Owczarek. Podczas profesjonalnie zorganizowanej prelekcji wychowankowie poznali różne rodzaje aparatów oraz kamer wideo, zapoznali się z pracą fotografa oraz wytworami powstałymi z jego ręki. Poza teorią nasi goście zadbali również o doświadczenia praktyczne. Dzięki ich uprzejmości każdy uczeń miał okazję nakręcić krótki filmik oraz zrobić zdjęcie profesjonalnym aparatem. Dzieci miały okazję również do podziwiania sprzętu fotograficznego, tego starszego i najnowszego. Całe spotkanie uwieńcznione zostało wspólną fotografią.

 • W ramach promocji zdrowia uczniowie klas czwartych pod opieką p. B. Kędzierskiej i p. I. Kubiś brali udział w szkolnym konkursie "Dary jesieni na naszym talerzu - jemy pięknie, zdrowo i kolorowo". Współorganizatorem "kulinarnym" byli uczniowie Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli, którymi opiekowała się p. I. Kozaczuk. Uczniowie wspólnie przygotowali zdrowe, kolorowe i piękne kanapki, którymi poczęstowali wszystkich uczestników. Szczególnym gośćmi były dzieci z Publicznego Przedszkola nr 7 "Pod Zielonym Semaforem". Apetyty dopisywały, a najładniejsze kanapki wykonali : G. Gławenda, K. Gąsior i K. Frątczak. Zespołowo I miejsce zajęli: K. Jeziorski, M. Jankowska, W. Krata i Sz. Rybak. Smacznego :) mniam..mniam..

 • Piątek, 23 października był dniem wyjątkowo uroczystym w naszej szkole. Odbyło się ślubowanie uczniów klasy Ia, Ib i Ic. Dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez panią dyrektor Iwonę Kamińską. Wcześniej niezwykle efektownie zatańczyły poloneza, którego poprowadzili uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 3. Następnie każda z klas pierwszych zaprezentowała swoje zdolności i umiejętności artystyczne przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: p. Jolanty Owczarek, p. Bogumiły Siwierskiej i p. Justyny Bomby.   Na uroczystość przybyło liczne grono gości, a wśród nich Dyrektor Biura Edukacji , Kultury, Sportu i Promocji pan Władysław Piotrowski oraz oczywiście rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów. Były kwiaty dla gości i poczęstunek dla pierwszaków przygotowany przez Rodziców.

  Nowym uczniom naszej szkoły życzymy SUKCESÓW W NAUCE !!!

 • Uczniowie naszej szkoły byli wśród zduńskowolan, którzy 16 października wzięli udział w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcję zorganizowano na sali gimnastycznej SP13 w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca pod nazwą "Restart a Heart". Swoim zasięgiem objęła młodzież wszystkich krajów w Europie, a jej głównym organizatorem w Polsce był sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem akcji jest propagowanie idei, aby wszyscy, od dzieci po dorosłych, potrafili udzielić potrzebującym pierwszej pomocy.
  W SP 13 resuscytację na fantomach przeprowadzało 176 osób. Oprócz licznej grupy uczniów SP13, aktywny udział wzięli też uczniowie PG3, Zespołu Szkół im Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli, strażacy ze Zduńskiej Woli i Janiszewic, przedstawiciele klubu "Trampolina", ZHP Łask, Wspólnoty Lokalnej Osiedla Karsznice oraz maluszki z Publicznego Przedszkola nr 7.
  Akcja trwała 30 minut. Dla uczestników przygotowano apteczki pierwszej pomocy.

  Koordynatorkami akcji były: p. Anna Wojtczak i p. Agnieszka Fraszczak

 • Trzynastka śpiewa dla Jana Pawła II

  W Zduńskiej Woli 16 października 2015 roku odbył się II Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Śpiewamy dla JP2". W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana M. Kolbe wystąpiły zespoły i soliści z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Nowacka z kl.5a i "Kwartecik" czyli Wiktoria Juszczak, Iga Adamczewska, Oliwia Szafrańska i Agata Klimek z kl. 3a. Dziewczęta zdobyły wyróżnienia w kategoriach soliści i schole. Opiekunkami były p. I. Kubiś i p. M. Sznajder. GRATULUJEMY!

 • 16 października klasy IIa i IIb pojechały do Szkoły Podstawowej nr 7 na eliminacje powiatowe "Konkursu sprawności fizycznej  oraz wiedzy o bezpieczeństwie " w ramach programu "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oskar Konieczny, kl. IIa i Amelia Stecun, kl. IIb. Uczniowie najpierw rozwiązywali test o bezpieczeństwie, a następnie przystąpili do pokonywania toru przeszkód na czas. Dzieci z klasy IIa i IIb skutecznie dopingowały swoją drużynę, która uzyskała doskonały czas i zajęła PIERWSZE MIEJSCE !!! . Gratulujemy!!! Specjalne podziękowania dla pani Mirosławy Derdak, która przygotowała dzieci do konkursu.

  W listopadzie Amelka i Oskar będą reprezentowali Zduńską Wolę w eliminacjach wojewódzkich w Łodzi.

 • Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ najlepsze życzenia i słowa podziękowania dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły za wszystko, co czynią na rzecz dzieci, za przekazywanie wiedzy i dobrych wzorców, za wspólne rozwiązywanie małych i dużych problemów, za serce, uśmiech, cierpliwość. DZIĘKUJEMY ! ! ! ! !

  Środa, 14 października to w naszej szkole dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, emerytów oraz wszystkich pracowników szkoły na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej o godz. 10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

         

strona: