Nawigacja

 • Dzień Mamy w klasie 2b

  We wtorek 24 maja w klasie 2b odbył się Dzień Mamy. Uczniowie wraz z panią wychowawczynią M. Rachwalak zaprosiły swoje ukochane Mamy na krótki program artystyczny. Były wiersze, piosenki i układ taneczny. Na końcu dzieci złożyły życzenia i podarowały Mamom wykonane z bibluły kwiatki. Nie obyło się bez łez wzruszonych Mam i wielkich oklasków na końcu!

 • 20 maja w Szkole Podstawowej nr 6  Zduńskiej Woli odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Weronika Witkowska kl. 6a, Bartosz Gronowicz kl. 6a, Milena Szewczyk kl. 5a i Maria Rzeźniczak kl.4a , wspierana dopingiem klasy 6a, zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!!!

  Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Głogowska

 • W czwartek, 19 maja na dużej sali gimnastycznej odbyła się niecodzienna lekcja biblioteczna dla klas 3a i 3b. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym odbył się turniej czytelniczo - sportowy. Najpierw tydzień wcześniej uczniowie zapoznali się z czterema rozdziałami książki Joanny Papuzińskiej "Nasza Mama Czarodziejka". W dniu lekcji bibliotecznej  przystąpili wraz ze swoimi kapitanami, czyli wychowczyniami panią A. Fraszczak i A. Brożyńską do rywalizacji. Były wyścigi, trzeba było narysować Mamę Czarodziejkę, ułożyć "żywy" obrazek oraz, co najważniejsze,  odpowiedzieć na pytania związane z książką. Wszyscy dobrze się bawili. Turniej przeprowadziła pani A. Pawelec w ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń".

 • II edycja konkursu wiedzy o historii osiedla Karsznice

  W środę 18 maja na dużej sali gimnastycznej społeczność szkolna SP nr13 i PG nr5 uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Społeczne Stowarzyszenie "Wierzchlas" osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Prezez stowarzyszenia pani D. Florek zaprosiła gości tj. Bractwo Kurkowe Ziemi Sieradzkiej, Prezesa Towaryzstwa Przyjaciół Zduńskiej Woli oraz pana J. Kołczykiewicza aby opowiedzieli o historii rodziny Teodozjusza Wierzchlejskiego oraz o czasch II wojny światowej. Pani prezes przypomniała również o trwającym konkursie "Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze w powiecie zdunskowolskim i kolejowej dzielnicy Zdunskiej Woli Karsznice". Uczniowie szkół oraz panie dyrektorki I. Kamińska i D. Jegier podziekowały za wieloletnią współpracę i pożegnały panią M. Stefańską, kierownika Filii MDKu w Zdunskiej Woli, która przeszła na emeryturę.

 • Organizator - Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zduńskiej Woli, zaprosił uczniów klas szóstych i szkół gimnazjalnych z terenu powiatu zduńskowolskiego 16 maja 2016 roku na konkurs plastyczny. Celem konkursu było zapoznanie z ideą Światowych Dni Młodzieży, a także historii tych spotkań. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6a Bartek i Jakub Kiebała oraz Klaudia Nagórska. Uczniowie wylosowali tegoroczne spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. W ruch poszły wyobraźnia, kreatywność i pomysł. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 czerwca podczas specjalnego koncertu "Nie mogliśmy zatrzymać Cię na tym świecie, ale na zawsze pozostaniesz w naszych sercach". Opiekunem uczniów była pani I. Kubiś.

 • Zbiórka książek i malowanek dla dzieci z Oddziału Dziecięcego Powiatowego Szpitala w Zduńskiej Woli

  Uwaga, uwaga ! Świetlica szkolna ogłosiła zbiórkę książek i malowanek dla dzieci z Oddziału Dziecięcego Powiatowego Szpitala w Zduńskiej Woli. Jeżeli macie w domu nie potrzebne książki "całe i zdrowe" albo malowanki czyste nie pokolorowane i chcielibyście się podzielić z dziećmi, które przebywają w szpitalu to przynieście do świetlicy szkolnej do 31 maja ! Akcję prowadzą panie E. Domowicz i A. Pawelec.

 • Majowe karaoke w świetlicy

  Czujecie muzykę w sercu? Lubicie śpiewać? Świetlica szkolna zaprasza na majowe karaoke! Można zaśpiewać ulubione piosenki solo albo w duecie albo trio albo...wespół zespół :) Zapewniamy dużo dobrej zabawy i śmiechu i kilogramy muzyki! Zajęcia z karaoke w dniach od 9 do 20 maja prowadzi pani E. Domowicz.

 • ZAPROSZENIE

  W RAMACH PROPAGOWANIA  ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, NAUCZYCIELE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 PROPONUJĄ CYKL SPOTKAŃ POD NAZWĄ "MAJ MIESIĄCEM RUCHU". ZAJĘCIA ODBĘDA SIĘ:

  24 MAJA O GODZINIE 17.00 Z INSTRUKTOREM NORDIC WALKING

  31 MAJA O GODZINIE 15.30 Z INSTRUKTOREM FITNEESS

  WSZYSTKICH CHĘTNYCH RODZICÓW, NAUCZYCIELI, UCZNIÓW I MIESZKAŃCÓW ZDUNSKIEJ WOLI ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA. PROSIMY O ZABRANIE WŁASNYCH KIJKÓW. W PRZYPADKU DESZCZU ZAJĘCIA ZOSTANĄ PRZENIESIONE NA INNY TERMIN.

 • W piątek w Zespole Szkół w Zapolicach odbyła się Olimpiada dla klas I - III "Bawmy się razem". Celem olimpiady jest popularyzacja sportu wśród najmłodszych dzieci oraz wdrażanie do zachowania postaw fair play. Organizatorzy przygotowali kilkanaście konkurencji, z którymi zmierzyli się zawodnicy z dziewięciu szkół. Trzynastkę reprezentowali :H. Kucharska, N. Nikołajew, M. Szafrański, J. Barwaśny, G. Nowicka, M. Głowienkowski, A. Stecun, M. Spętany, Z. Amernik, M. Olbryś, Z. Janicka i M. Jeziorski. Nasza drużyna po zaciętych zmaganiach zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy ! Zawodników dopingowała również grupa uczniów z klasy 1a. Opiekunkami były panie M. Derdak i J. Owczarek.

 • Festiwal Piosenki "Wesoły mikrofon" w Prusinowicach

  11 maja szkolny zespół wokalno - instrumentalny "Kwartecik" czyli I. Adamczewska, A. Klimek, W. Juszczak i O. Szafrańska z klasy 3a pod kierunkiem pani M. Sznajder zaprezentował się na Festiwalu Piosenki 'Wesoły mikrofon" w Prusinowicach. W konkursie wzięli udział młodzi artyści z wielu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Mimo dużej konkurencji i walki do "ostatniego tchu", "Kwartecik" zajął wysokie II miejsce! MUZYCZNE GRATULACJE!!

 • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 3b i 4b przygotowali pod kierunkiem pań B. Kędzierskiej i A. Brożynskiej inscenizację proekologiczną "Zielony kapturek i siedmiu krasnoludków". Do segregowania śmieci i dbania o czystość na planecie Ziemia zachęcały "kolorowe" i wesołe krasnoludki. Głównym punktem święta Ziemi, na który czekali wszyscy uczniowie to oczywiście pokaz mody ekologicznej. I w tym roku uczniowie od zerówki do klasy szóstej wykazali się pmysłowością i wyobrażnią ekologiczną! Wszyscy biorący  udział w pokazie otrzymali dyplomy uznania ale jury w składzie pani dyrektor I. Kamińska, panie I. Kubiś i B. Janiak szczególnie wyróżniły parę z klasy 2b - K. Policińskiego i O. Szadkowską. Na akademii wręczone zostały również nagrody książkowe i dyplomy za bardzo dobre wyniki w ogólnopolskim konkursie EKO - PLANETA. W kategorii Adept nagrody otrzymały M. Szewczyk z klasy 5a i J. Nowak z klasy 6a, a w kategorii Maluch uczennice K. Gąsior z klasy 4b i J. Borowiecka z klasy 3b. GRATULUJEMY !!

 • W Szkole Podstawowej nr 7 w Zduńskiej Woli, w piątek 29 kwietnia uczniowie klas I - III brali udział w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Zduńskowolskiego. Nasza drużyna złożona z zawodników: M. Królak, M. Olbryś, M. Kwiatkowski, H. Kacperczyk, Z. Amernik z klasy 3a, M. Jeziorski, A. Bilant, W. Biszczanik, B. Sowała z klasy 3b oraz M. Winciałowicz z klasy 2a zajęła po zaciętym meczu II miejsce (przegrane rzuty karne jedną bramką). Królem strzelców turnieju został M. Jeziorski z klasy 3b. Uczniów do zawodów przygotowały panie A. Brożyńska i A. Fraszczak. GRATULUJEMY II MIEJSCA !!!

 • 29 kwietna uczennice klasy 6a Kinga Strzelec, Maria Przybylska i Klaudia Nagórska wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej "Ratuj to ważne" zorganizowanym w SP 6. Dziewczyny zajęły III miejsce w powiecie. BRAWO !!!

  Opiekunem grupy była p. Anna Wojtczak

 • "Witaj maj, piękny maj..." w piątek na sali gimnastycznej zabrzmiały słowa "Mazurka 3 maja" na uroczystej akademii z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oprócz patriotycznych pieśni, uczniowie klas piątych przedstawili wiersze oraz informacje dotyczące sytuacji w Polsce w XVIII i XIX wieku.

  Akademię przygotowały panie A. Madera i K. Pawelec oraz pan S. Mistrzak.

 • W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach 27 kwietnia rozstrzygnięto IV Powiatowy Konkurs platyczno - literacki "Z legendą przez Polskę". Konkurs, przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich, podzielony był na dwie kategorie. W kategorii plastycznej szkoła przesłała pięć prac plastycznych ilustrujących wybraną legendę. Kategoria teoretyczna wymagała od uczestników przeczytania książki W. Chotomskiej "Legendy polskie" oraz legend ze strony internetowej. Przeczytać i zapamiętać treść siedemnastu legend wymagało czasu i poświęcenia. 11 marca drużyna złożona z uczennic W. Juszczak 3a i J. Borowieckiej 3b oraz uczniów O. Koniecznego 2a, F. Zembrzuskiego 2a, M. Spętanego 2b i Sz. Klimaszewskiego 2b stanęła do konkursu teoretycznego. Drużyny otrzymały dyplomy za udział w konkursie i słodkie nagrody. W konkursie plastycznym wyróżnienie otrzymała A. Stecun 2b, natomiast III miejsce zajęła M. Maniewska 2a. Nagrodzone uczennice również otrzymały dyplomy i nagrody. GRATULUJEMY !

  Uczniów do konkursu przygotowywała pani A. Pawelec.

 • 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Prusinowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "You can sing". W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowała Lena Zwierzak z kl. Ic, a w kategorii klas IV-VI Weronika Nowacka z kl.Va. Dziewczynki miały za zadanie zaśpiewać po angielsku dowolnie wybraną piosenkę. Konkurs zakończył się dla nas sukcesem – pierwszoklasistka Lena Zwierzak zdobyła III miejsce. Gratulujemy !!!

  Uczennice do konkursu przygotowywali: p. Aleksandra Głogowska i p. Stanisław Mistrzak.

 • 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły - Michalina Żychlińska, Piotr Rybczyński i Kamil Jankowski z kl. 6b wzięli udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym, w którym zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

  Opiekunem grupy była p. Anna Wojtczak.

 • Trzecie klasy również wybrały się na wycieczkę. W środę 20 kwietnia wyruszyły na "Szlak Orlich Gniazd". Uczniowie zwiedzali największe i najlepiej zachowane w Polsce ruiny Zamku Ogrodzieniec. Największe wrażenie zrobiły: sala tortur i widok na Wyżynę Krakowsko - Częstochowską z najwyższej baszty. W Ogrodzieńcu uczestnicy wycieczki obejrzeli również rekonstrukcję słowiańskiego grodu na Górze Birów. Drugim punktem wycieczki był zamek w Olsztynie niedaleko Częstochowy. Po drodze podziwiano walory turystyczne Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Opiekunkami wycieczki były panie A. Fraszczak, A. Brożyńska i M. Antczak.

 • W środę 20 kwietnia klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem był Figloraj, gdzie wszyscy uczniowie świetnie się bawili pływając w piłeczkach, wspinając się po linach czy szukając się w labiryntach. Po zabawie przyszła pora na trochę wiedzy przyrodniczej czyli Palmiarnię. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali rośliny, które występują w strefach podzwrotnikowych i zwrotnikowych. Dzieci zauważyły, że w palmiarni panują odpowiednie warunki czyli temperatura powietrza i wilgotność. Wszystkim podobały się ogromne palmy i bananowce a także różne gatunki kaktusów. Pięknie kwitły różne odmiany storczyków, a w stawie pływały kolorowe karpie. Opiekunkami na wycieczce były panie M. Derdak, I. Kubiś i A. Pawelec.

 • Nasi najmłodsi w Łodzi

  20 kwietnia kl. 0, 1a i 1c były w Łodzi w kinie Cinema City na filmie „Alvin i wiewiórki”. Następnie dzieci udały się do sali zabaw „Agatka”. Było dużo atrakcji, zabaw i śmiechu.

  Opiekunkami wycieczki były panie M. Tomczyk, J. Bomba, J. Owczarek i I. Kulisiewicz.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli
  ul. 1 Maja 27, 98-220 Zduńska Wola
 • (+43) 823-38-13

Galeria zdjęć