Nawigacja

 • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

  Dyrekcja, Rada Rodziców, nauczyciele i uczniowie

  serdecznie zapraszają na

          KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  który odbędzie się 14 grudnia 2014r. w sali przy kościele

  pw. N.S.P.J.w godzinach 8.00 - 19.00

   

  Do nabycia ozdoby świąteczne wykonane różnymi technikami:

  • choinki
  • stroiki
  • bombki
  • ozdoby z drewna
  • zawieszki na choinkę
  • aniołki
  • kartki świąteczne

   

   Oprócz ręcznie wykonanych ozdób świątecznych oferujemy domowe ciasta, pierniki oraz barszcz litewskismiley

 • W dniu 03.12.2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie ekopracowni, utworzonej w ramach projektu pt. „Moja wymarzona ekopracownia”, przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

  Program merytoryczny ekopracowni został opracowany przez panią mgr Barbarę Kędzierską i panią mgr Mirosławę Derdak.

  Program edukacyjny „INNOWACYJNY EKO-LAB” jest skierowany dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawnej, szczególnie zainteresowanych problematyką proekologiczną na poziomie badań laboratoryjnych. Praca badawcza prowadzona w ramach ekolabu ma na celu połączenie wiedzy z zakresu biologii, ekologii, ochrony środowiska, chemii, matematyki.

  Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na uroczystość byli:

  • Prezydent Miasta ZduńskaWola- pan Piotr Niedźwiecki

  • Dyrektor Biura Edukacji, Kultury i Sportu – pani Aneta Antosik

  • Dyrektor Filii MDK w Karsznicach – pani Małgorzata Stefańska 

  • Radny Starostwa Powiatowego – pan Feliks Pacewicz

  • dyrektorzy lokalnych szkół: pani Agnieszka Jaśkiewicz i pani Dorota Jegier 

  • Rada Rodziców.

   Patronat naukowy reprezentowali:
  • Pani dr n. biol., lek med. Magdalena Kędzierska z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  • Pani dr n. biol. Ewa Forma z Uniwersytetu Łódzkiego z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska

  • Pan Prof. nadzw. dr hab. Jarosław Grobelny – Prodziekan ds. naukowych i ogólnych Uniwersytetu Łódzkiego, z Wydziału Chemii

  • Pani Prof. dr hab. Magdalena Bryś z Uniwersytetu Łódzkiego z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.      

   

  Uroczystość podzielona została na dwie części. W pierwszej części po przywitaniu przez Panią Dyrektor Iwonę Kamińską zaproszonych gości odbyła się krótka część artystyczna. Następnie Pani Barbara Kędzierska przedstawiła szczegółowy zarys i cele projektu oraz historię utworzenia pracowni. Zaproszeni goście z patronatu naukowego kolejno zaprezentowali naszym uczniom na czym polega praca badawcza na poziomie różnych uczelni wyższych. Na zakończenie części pierwszej zaproszeni goście wręczyli nagrody książkowe i dyplomy uczniom biorącym udział w szkolnym konkursie „Mój Zielnik” i ogólnopolskim konkursie wiedzy „Multitest z przyrody 2014”.

  W drugiej części po uroczystym przecięciu wstęgi rozpoczął się pokaz doświadczeń laboratoryjnych w ramach 3 mini zespołów badawczych. Każdy z zespołów miał swojego opiekuna naukowego.

   Przebieg uroczystości został udokumentowany w naszej galerii.

   

   

   

 • EKOPRACOWNIA

  Nowa Ekopracownia w Szkole Podstawowej nr13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli.

  INFORMACJA O DOFINANSOWANIU, ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI, ZADANIA W RAMACH KONKURSU „MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA’’

  W Szkole Podstawowej nr 13 w Zduńskiej Woli zostanie otwarta nowa ekopracownia.

  W kwietniu 2014 roku przystąpiliśmy do konkursu z dziedziny Edukacji Ekologicznej pn. „Moja wymarzona ekopracownia”. Szkoła otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania Moja wymarzona ekopracownia – Innowacyjny Eko-Lab” przy Szkole Podstawowej nr 13 w Zduńskiej Woli. Ogólna wartość tego przedsięwzięcia wynosi 34160,00 złotych, a kwota dofinansowania ze środków funduszu 28947,00 zł.

   Dzięki dotacji z WFOŚiGW w Łodzi możliwe było przeprowadzenie modernizacji pracowni, zakup mebli, sprzętu audio video oraz niezbędnych pomocy dydaktycznych do realizacji programu edukacyjnego, prowadzenia zajęć z przyrody i wielu zajęć pozalekcyjnych.

  Program edukacyjny „Innowacyjny Eko-LAB” jest skierowany dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej szczególnie zainteresowanych problematyką proekologiczną na poziomie badań laboratoryjnych. Planowanie eksperymentów biologicznych jest podstawą gwarantującą rozwój wielu dziedzin nauki. Nowoczesne technologie i ich potencjalne zastosowanie w ochronie środowiska, medycynie, infrastrukturze opierają się na pierwotnym zaplanowaniu eksperymentu. Dlatego tak istotne jest kreowanie postaw „ młodego badacza” wśród najmłodszych uczniów.

  W okresie od września 2014 roku do czerwca 2015 roku zostanie przeprowadzony cykl przedsięwzięć w ramach projektu. Głównym jego celem jest poznanie metodyki badań ekologiczno-przyrodniczych, rozbudzenie świadomości młodego badacza oraz aktywizacja uczniów do praktycznych doświadczeń wykorzystujących wiedzę na rzecz popularyzowania ochrony środowiska naturalnego.

   

 • Dzień Kolejarza - 25 listopada to  święto patrona naszej szkoły. W tym dniu nie było zajęć dydaktycznych. Uroczystości rozpoczęliśmy od mszy świętej w Kościele NSPJ w Karsznicach. Następnie nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem J. Sylli i K. Kałużewskiego. Kolejnym punktem programu była uroczysta akademia w naszej szkole.

   

 • W piątek 14.11.2014r. w hali Szkoły Podstawowej nr 7 odbył się kolejny Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z klas I - III o Puchar Prezydenta Miasta Zduńska Wola. Naszą szkołę reprezentowali:

  Maciej Olbryś kl. 2a, Mateusz Kwiatkowski kl. 2a, Mikołaj Jeziorski kl. 2b, Bartek Nyziak kl. 3a, Wiktor Krata kl. 3a, Kacper Jeziorski kl. 3a, Piotr Górzyński kl. 3a, Krystian Komisarczyk kl. 3b, Dawid Grochowski kl. 3b i Jędrzej Kotowski kl. 3b

  Losowanie rzuciło naszą drużynę do grupy B ze szkołami Sp 10, SP 9 i SP 7 (druga drużyna ). Mecze okazały się trudne i wymagające, szczególnie z SP 10 - z tą drużyną przegraliśmy 3:0. Pozostałe mecze wygraliśmy i dostaliśmy się do półfinału. A tu czekała na nas zwycięska drużyna z grupy A czyli SP 7 ( pierwsza drużyna ). Niestety gospodarze grali bardzo dobrze i wygrali 2:0. Pozostało nam walczyć o III miejsce. Chłopcy mimo zmęczenia dali z siebie wszystko. Wygraliśmy z SP 6 5:1. W finale spotkały się drużyny SP 10 i SP 7. Mistrzem Turnieju po emocjonującej walce ( rzuty karne ) zostali uczniowie SP 10. My za III miejsce otrzymaliśmy puchar i medale. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano naszego zawodnika Jędrzeja Kotowskiego. Brawo! Gratulujemy! Opiekunami drużyny były panie: Bogumiła Siwierska i Agnieszka Pawelec.

 • Uczniowie klasy 6a pod kierunkiem pani wicedyrektor Małgorzaty Antczak przygotowali uroczystą akademię z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Piątek, 6 listopada był dniem wyjątkowo uroczystym w naszej szkole. Odbyło się ślubowanie uczniów klasy Ia i Ib. Dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez panią dyrektor Iwonę Kamińską. Wcześniej pochwaliły się zdobytą już od początku września wiedzą w przedstawieniu przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń: pani Mirosławy Derdak i pani Bożeny Lewandowicz. Na uroczystość przybyło liczne grono gości, a wśród nich prezydent miasta Zduńska Wola Piotr Niedźwiecki oraz oczywiście rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów.

  Nowym uczniom naszej szkoły życzymy SUKCESÓW W NAUCE !!!

 • W piątek 24 października Samorząd Szkolny zorganizował w naszej szkole dyskotekę. Bawiliśmy się doskonale.

  Zapraszamy na fotorelację.

 • 17 października klasy IIa i II b wyjechały do Szkoły Podstawowej w Janiszewicach na eliminacje powiatowe "Konkursu sprawności fizycznej  oraz wiedzy o bezpieczeństwie " w ramach programu "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Zuzanna Amernik, kl. II a i Mikołaj Jeziorski, kl. II b. Uczniowie najpierw rozwiązywali test o bezpieczeństwie, a następnie przystąpili do pokonywania toru przeszkód na czas. Dzieci z klasy IIa i IIb skutecznie dopingowały swoją drużynę, która uzyskała doskonały czas. Ostatecznie, po z sumowaniu punktów Zuza i Mikołaj zajęli III miejsce. Gratulujemy!!!

 • Uczniowie naszej szkoły byli wśród zduńskowolan, którzy 16 października wzięli udział w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcję zorganizowano na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 1 w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca pod nazwą "Restart a Heart". Swoim zasięgiem objęła młodzież wszystkich krajów w Europie, a jej głównym organizatorem w Polsce był sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

   - Chodzi o to, by propagować ideę, by wszyscy, od dzieci po dorosłych potrafili udzielić potrzebującym pierwszej pomocy. To część akcji ,,Ratujemy i Uczymy Ratować", jaką prowadzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - wyjaśnia Alicja Karbowska, koordynatorka akcji ze sztabu WOŚP.

  Jedną z organizatorek przedsięwzięcia była pani Anna Filipczak, nasza szkolna pielęgniarka. Pani Anna nie kryła emocji, że akcja spotkała się z tak dużym odzewem wśród dzieci i młodzieży. - Bardzo się cieszę, że aż tyle osób sie zgłosiło. Najbardziej jestem zadowolona z tych najmłodszych - mówi. - Za rok dzisiejszy rekord w jednoczesnej resuscytacji na pewno będziemy pobijać - zapowiada.

  W akcji wzięli udział:

  Klasa 5a - Kinga Strzelec, Marcelina Bednarek, Klaudia Nagórska, Weronika Witkowska, Klaudia Rosiak, Bartek Kiebała, Kuba Kiebała, Franek Kosecki

  Klasa 5b - Ewa Florek, Wiktoria Barylska, Dorotka Dobrowolska, Zuzia Cieselska, Piotr Rybczyński, Adam Krawczyk

  Klasa 6a - Martyna Gocałek, Dominika Grącka, Zuzia Pietras, Amelia Sopur, Marcysia Kowalczyk, Natalka Mostowska, Karolina Pierścińska

  Klasa 6b - Alicja Chrabela, Ola Wardęga, Patrycja Szajrych, Marta Stolarek, Paulina Jakóbczak

 •  Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ najlepsze życzenia i słowa podziękowania dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły za wszystko, co czynią na rzecz dzieci, za przekazywanie wiedzy i dobrych wzorców, za wspólne rozwiązywanie małych i dużych problemów, za serce, uśmiech, cierpliwość. DZIĘKUJEMY ! ! ! ! !

   

  Poniedziałek, 14 października to w naszej szkole dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, emerytów oraz wszystkich pracowników szkoły na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej o godz. 14.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

         

 • 30 września b.r. w naszej szkole odbyły się  wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie klas 4-6 udali się do specjalnie przygotowanego lokalu wyborczego, gdzie oddali swój głos na wybranego kandydata.

  Oto skład nowo wybranego samorządu:

  przewodnicząca - Aleksandra Wardęga kl. 6b

  zastępca - Zuzanna Pietras kl. 6a

  członek - Mateusz Konieczny kl. 4a 

 • Jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do akcji "Sprzątanie świata". Zapraszamy na fotorelację.

 • Spotkanie z policjantem

   

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Spotkania z policjantem to już w naszej szkole tradycja. Zawsze, na początku roku szkolnego mamy przyjemność gościć p. policjanta, który wskazuje nam wszelkie niebezpieczeństwa, jakie mogą nam zagrażać. I tym razem dzielnicowy osiedla Karsznice sierż. sztab. Paweł Kluska szczególną uwagę zwracał nam na te zagrożenia, które czyhają na nas w drodze do szkoły i ze szkoły. Przypominał nam więc, jak powinniśmy zachowywać się na drodze i czego unikać, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Odpowiadał też na pytania uczniów.

  Serdecznie dziękujemy za cenne rady i wskazówki.

   

   

 • Za nami finał "Konkursu Wiedzy o Kolei" zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Wierzchlas". 26 września w  Zespole Szkół im. J. Sylii i K. Kałużewskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W części plastycznej konkursu wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły. Oto ci, którzy wypadli najlepiej:

  I miejsce - Julia Muzaj kl. 4a

  II miejsce - Weronika Nowacka kl. 4a

  III miejsce - Milena Szewczyk kl. 4a

  Wyróżnienia zdobyli: Maciej Olbryś kl. 2a, Kacper Jeziorski kl. 3a, Sebastian Andrych kl. 4a, Jakub Pietrzyk kl. 4a, Wiktoria Domagała kl. 4b i Hubert Majewski kl. 4b.

  Wydarzeniami towarzyszącymi podsumowaniu konkursu były:

  - Wycieczka do miejsc związanych z historią Osiedla Karsznice -  Zduńska Wola Karsznice - wieś Karsznice - Marzenin. We wsi Karsznice uczestnicy wycieczki zwiedzili stary dworek i poznali historię rodziny Wierzchleyskich, ostatnich dziedziców Karsznic.

  - Prelekcja  w SP 13 pana Mariana Fijołka - byłego naczelnika na kolei i pana Czesława Boczka - obecnego kustosza Skansenu Lokomotyw w Karsznicach.

 • W poniedziałek 1 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 uroczyście pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny 2014/2015.

  O godzinie 10.00 w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2014/2015 oprócz uczniów klas I-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście.

  Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zuzanna Pietras. Został wprowadzony sztandar szkoły, po czym zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

  Następnie głos zabrała rozpoczynająca swoją kadencję pani dyrektor Iwona Kamińska. Pani dyrektor  powitała zgromadzonych, szczególnie uczniów klas pierwszych. Wszystkim uczniom życzyła sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Przypomniała też o zasadach bezpieczeństwa w szkole.

  Po tym wystąpieniu wszyscy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klas drugich, pod kierunkiem pani  Agnieszki Fraszczak i pani Anny Brożyńskiej.

  Na koniec wicedyrektor szkoły - pani Małgorzata Antczak przekazała zgromadzonym informacje o miejscu spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

  Tak rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

 • W piątek 27 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. W obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas szóstych, kończących naukę w szkole podstawowej. Szóstoklasiści symbolicznie przekazali sztandar szkoły uczniom klas piątych, którzy po wakacjach będą najstarszymi w szkole. W trakcie akademii można było zauważyć, że radość miesza się ze smutkiem, a duma z ukończenia szkoły z niepewnością, jak będzie w gimnazjum.

  Ze szkołą pożegnali się nie tylko najstarsi uczniowie, ale również pan dyrektor Grzegorz Wierzchowski, któremu kończy się pięcioletnia kadencja.

  Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych uczniów poszczególnych klas. Wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom ze średnią ocen min. 4,75. Rodzice uczniów, którzy uzyskali stypendium za wyniki w nauce, otrzymali listy gratulacyjne.

  Rodzicom nie tylko pogratulowano sukcesów ich dzieci, ale również podziękowano za całoroczną pracę na rzecz szkoły. Osobom najbardziej zaangażowanym w życie szkoły pan dyrektor wręczył podziękowania na piśmie.

  Po uroczystości uczniowie rozeszli się z wychowawcami do klas, natomiast absolwenci wpisali się do kroniki szkolnej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.       

 • Uczennica klasy 6a Maria Dratwa jako jedyna z województwa łódzkiego otrzymała wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu, zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy. Na konkurs wpłynęło 36 400 prac z 2509 szkół podstawowych z całej Polski.

  17 czerwca br. Marysia pojechała do Warszawy i w Sali Kolumnowej Sejmu RP odebrała nagrodę z rąk Prezesa KRUSu oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa.

  Brawo Marysia ! GRATULUJEMY !!!
   

 • W sobotę 24 maja na boisku naszej szkoły odbył się festyn rodzinny, połączony z obchodami Dnia Matki. W tym dniu do szkoły wraz ze swoimi pociechami licznie przybyły mamusie i tatusiowie, babcie i dziadkowie oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą mieszkańcy Karsznic. Wśród atrakcji były występy artystyczne uczniów, międzyklasowe zawody sportowe, konkurs plastyczny "Moja Mama", wesołe miasteczko, ścianka wspinaczkowa, straż pożarna, Policja... Można było się również posilić bigosem, potrawami z grilla oraz pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców, a także zakupić watę cukrową, lody, kawę i herbatę.

  Kto przyszedł nie żałował.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie festynu i sponsorom.

 • Sukcesy naszych uczniów

  Trwa dobra passa uczniów klas młodszych naszej szkoły. W ostatnich tygodniach odnieśli oni wiele sukcesów w konkursach miejskich i powiatowych.

  I miejsce w Międzyszkolnej Spartakiadzie „Ruch, śmiech i zabawa to dobrego samopoczucia podstawa” odbywającej się w Szkole Podstawowej nr 6 zajęła drużyna złożona z reprezentantów wszystkich klas I- III.

  I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym  "Brzechwolandia", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Zapolicach zajęła Weronika Nowacka z klasy IIIa.

  Ta sama uczennica odniosła sukces jeszcze w trzech konkursach wokalnych:

  III miejsce w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Buźka" w Szkole Podstawowej nr 2

  III miejsce w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Szkole Podstawowej w Prusinowicach

  III miejsce w Konkursie Wokalnym "Śpiewamy dla Jana Pawła II" w Szkole Podstawowej nr 7

  W tym ostatnim konkursie III miejsce zajął również zespół uczennic z klasy Ia w składzie: Wiktoria Juszczak, Oliwia Szafrańska, Iga Adamczewska i Agata Klimek.

  III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Klas I-III  "Bawmy się Razem" w Szkole Podstawowej w Zapolicach zajęła drużyna złożona z reprezentantów klas I- III

  Brawo! Gratulujemy!!!

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli
  ul. 1 Maja 27, 98-220 Zduńska Wola
 • (+43) 823-38-13

Galeria zdjęć