Nawigacja

 • I miejsce Agaty Klimek w festiwalu "Buźka"

  W czwartek już poraz dwudziesty odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zduńskiej Woli Festiwal Piosenki Dziecięcej "Buźka". W kategorii Soliści klasy 1 - 3, naszą szkołę reprezentowała utalentowana uczennica klasy 2a - Agata Klimek, która zajęła pierwsze miejsce. Piosenka Agaty pt.: "Polka klarnetolka" zdobyła uznanie jury i publiczności. Warto zauważyć, że Agata śpiewała i grała na instrumencie (klarnecie). Do występu przygotowywała Agatę pani Marzena Sznajder. GRATULUJEMY !!!

 • Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

  Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja Operonu, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Uczniowie trzecich klas naszej szkoły również wzięli udział w tej akcji. Klasa 3a - wychowawczyni p. J. Owczarek i klasa 3b - wychowawczyni p. B. Siwierska, 16 kwietnia pisały sprawdzian składający się z dwóch części - języka polskiego i matematyki. Sprawdzian ten dostarczy informacji wychowawcom w zakresie różnych kompetencji uczniów tj. pisania, czytania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych. Wyniki dopiero pod koniec maja, ale trzymamy kciuki za naszych trzecioklasistów:)

 • Zebrania z rodzicami

   

  Uwaga !!

  W dniach 21.04.2015r. i 22.04.2015r. odbędą się zebrania z rodzicami.

   

   

  data

  godzina

  klasa

  nr pracowni

  wychowawca

  21.04

  (wtorek)

   

  16.30

  3a

  2

  J. Owczarek

  16.30

  5b

  12

  A. Wojtczak

  17.00

  1b

  1

  B. Lewandowicz

  16.30

  2b

  3

  A. Brożyńska

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  22.04

  (środa)

   

  16.30

  2a

  3

  A. Fraszczak

  16.30

  3b

  2

  B. Siwierska

  17.00

  1a

  1

  M. Derdak

  17.00

  4a

  4

  K. Wędzik

  17.00

  4b

  5

  A. Madera

  17.00

  5a

  7

  A. Barton

  17.00

  6a

  8

  A. Głogowska

  17.00

  6b

  10

  B. Kędzierska

   

   

 • W poniedziałek tuż przed świętami odbyła się uroczysta akademia z okazji WIELKANOCY. Klasy 2a i 2b pod kierunkiem pań wychowawczyń A. Fraszczak i A. Brożyńskiej oraz  p. I. Kubiś i p. M. Sznajder, wprowadziły uczniów i nauczycieli w świąteczny nastrój. Piosenki oraz wiersze o kraszankach, barankach i zajączkach przybliżyły wszystkich do najradośniejszych świąt w Polsce. Po raz pierwszy wystąpił zespół złożony z uczniów klas 4, 5 i 6,  który wykonał utwór "Alleluja".  Na zakończenie akademii pani wicedyrektor M. Antczak złożyła życzenia świąteczne wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

   

 • Tuż przed świętami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ogłoszony przez Samorząd Szkolny - "Najśmieszniejszy Zając Wielkanocny". Do opiekunów samorządu wpłynęło bardzo dużo prac, z których większość to prace przestrzenne. Wszystkie zające  były kolorowe, wiosenne, wielkanocne i wesołe:) Nagrody przydzielono w dwóch kategoriach:

  kategoria 0 - III

  I miejsce - Marek Jarzyński, Maja Polak, Karolina Gąsior, Marcel Winciałowicz

  II miejsce - Wiktor Krata, Grzegorz Gławenda, Michalina Radwańska

  III miejsce - Piotr Górzyński, Martyna Jankowska, Maciej Głowieńkowski, Marcelina Śmigiel, Marcin Mataśka

  wyróżnienia - Maria Rzeźniczak, Kacper Jeziorski, Iga Adamczewska, Julia Serwecińska, Adam Bilant, Bartłomiej Nyziak, Weronika Dylak, Wiktoria Barwaśna oraz cała klasa 2a

  kategoria IV - VI

  I miejsce - Dominika Grącka, Marta Stolarek, Zuzanna Ciesielska

  II miejsce - Nikola Kołodziejczyk, Daria Jarzyńska, Maja Minecka

  III miejsce - Weronika Witkowska, Marcelina Bednarek

  wyróżnienie - Kinga Strzelec

  Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom, a szczególnie klasie 2a, która pod kierunkiem wychowawczyni p. A. Fraszczak wykonała zająca w rozmiarze XXXL :)

  Samorząd Szkolny dziękuje również wszystkim uczniom zaangażowanym w zbiórkę żywności dla potrzebujących pomocy. Przygotowana paczka zawierała żywność oraz słodycze.

   

 • Wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali dla uczniów szkoły konkurs plastyczny "Baranek Wielkanocny". Technika prac mogła być płaska - kartka, wydzieranka, witraż itp. lub przestrzenna - z ciasta, modeliny, papieru, słomy itp. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i większość prac była wykonana w technice przestrzennej. Jury oceniało wg kryteriów: wrażenia artystyczne, estetyka, pomysł, dekoracyjność. Prace były naprawdę bardzo ładne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział , a zwycięzcom gratulujemy!

  I miejsce - Wiktoria Barwaśna, Weronika Bednarska, Mateusz Spętany

  II miejsce - Nikola Kołodziejczyk, Karolina Gąsior, Bartosz Kruszyński

  III miejsce - Marcel Winciałowicz, Maja Kiedrowska, Hubert Skotowski

  wyróżnienia - Jakub Lepla, Maja Kołodziejczyk, Wiktor Janiak, Aleksandra Madera, Oliwia Szadkowska, Szymon Rybak, Maja Pielka, Aleksandra Stasiak

 • Organizowanie kiermaszy świątecznych przez SP 13 stało się już tradycją. W Niedzielę Palmową, przy kościele w Karsznicach, odbył się V kiermasz wielkanocny. W to niezwykłe przedsięwzięcie bardzo aktywnie zaangażowali się rodzice, nauczyciele, uczniowie i przyjaciele szkoły. Od godziny 8.00 do 19.00 można było zakupić liczne, samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne, m.in. stroiki wielkanocne, palemki, ozdobne pisanki, zajączki, baranki, kurczęta oraz wypieki świąteczne.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu.  

   

 • Wiosna tuż tuż... a klasy 2a, 2b i 3b, 20 marca wyjechały na wycieczkę do Łodzi. Najpierw uczniowie "brykali" bardzo wiosennie w sali zabaw "Figloraj" czyli zabawy ruchowe, labirynty, zjeżdżalnia wprost do piłek. W trakcie zabawy nastąpiła przerwa, podczas której dzieci obserwowały zaćmienie słońca. Następnie  wszyscy pojechaliśmy do łódzkiej Palmiarni. Tam dzieci oglądały i podziwiały głównie różne gatunki roślin z cieplejszych stref klimatycznych. Pogoda dopisała:) i dzieci wróciły w doskonałych wiosennych nastrojach do domu.

 • Gośćmi uczniów z klasy 3a byli uczniowie z oddziału przedszkolnego czyli "zerówki". Dzieci wspólnie się bawiły, tańczyły a także odbyły się zawody sportowe. Nasi najmłodsi uczniowie przy pomocy swojej pani - Małgorzaty Tomczyk świetnie dawali sobie radę z różnymi zadaniami przygotowanymi przez wychowawczynię klasy 3a - panią Jolantę Owczarek. Gratulujemy umiejętności sportowych, talentu i siły do walki!!!

 • 4 marca na uroczystym apelu pani dyrektor Iwona Kamińska wręczyła listy gratulacyjne pięciorgu uczniom, którzy uzyskali stypendium za najlepsze wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015.

  GRATULUJEMY NASZYM STYPENDYSTOM !!!

 • I miejsce w Konkursie Plastycznym "Moja wymarzona szkoła"

  Uczennica klasy 6a Dominika Grącka zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moja wymarzona szkoła" organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 5 w Zduńskiej Woli. GRATULUJEMY!!!

 • W piątek 27 lutego uczniowie klasy 3a oraz wychowawczyni p. J. Owczarek zaprosili pielęgniarkę - panią Magdalenę Górzyńską. Dzieci uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy. Pani pielęgniarka pokazywała jak bandażować skaleczone łokcie i kolana. Każdy mógł zobaczyć z bliska kroplówkę i ją włączyć, wziąć do ręki igły i wenflony. Największą atrakcją była strzykawka "Żaneta". Na zdjęciach w galerii widać że uczniowie są obandażowani ale to tylko zabawa w lekarzy i pielęgniarki:) W przyszłości, kto wie może ktoś z klasy 3a zdecyduje się i wybierze któryś z tych zawodów. Uczniowie pięknie podziękowali pani Górzyńskiej za ciekawą lekcję.

 • II miejsce dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

  19 lutego 2015 r. uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej, zorganizowanych przez SP 6 w Zduńskiej Woli.

  Drużyna grała w składzie:

  Amelia Sopur  kl.6a, Marcjanna Kowalczyk kl. 6a, Zuzanna Pietras kl. 6a, Karolina Pierścińska kl. 6a, Dominika Grącka kl. 6a, Martyna Gocałek kl. 6a, Michalina Szewczyk kl. 6a, Paulina Jakóbczak kl. 6b, Klaudia Nagórska kl. 5a, Dorota Dobrowolska kl. 5b

  Opiekunem drużyny była p. Alina Barton.

  GRATULUJEMY!!!

 • III Feryjny Turniej Tenisa Stołowego

   W dniu 11.02.2015r. w PG nr 3  odbył się III Feryjny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej został zorganizowany dla uczniów szkół: SP nr 13, PG nr 13 oraz ZS w Karsznicach, którzy uczestniczyli w zajęciach PCKRiS,, Pięterko”. W rozgrywkach wzięło udział ponad 40 uczestników. Rywalizacja odbyła się w 5 kategoriach:

  1. SP dziewcząt- 1. Amelia Sopur (SP 13), 2. Milena Szewczyk (SP13), 3. Zuzanna Pietras (SP13)
  2. SP chłopców- 1. Łukasz Wrąbel (SP13), 2. Józef Janik (SP13) , 3. Jakub Pawłowski (SP13)
  3. PG dziewcząt- 1. Emilia Szewczyk, 2. Natalia Sopur, 3. Weronika Ułańska
  4. PG chłopców- 1. Szymon Krawczyk, 2. Kamil Swarzyński, 3. Tomasz Jabłoński
  5. OPEN- 1. Michał Małoszczyk, 2. Łukasz Wrąbel (SP13) , 3. Józef Janik (SP13)

   

 • W piątek, tuż przed feriami zimowymi, w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsi uczniowie od zerówki do klas trzecich zaprosili do szkoły swoje Babcie i Dziadków. Były życzenia, wierszyki, piosenki, taniec solowy i w grupach. Dzieci pokazały, że mają dużo chęci i zdolności. Wszyscy bardzo przeżywali - Babcie i Dziadkowie byli wzruszeni oglądając występy wnucząt. Na zakończenie każda klasa przygotowała drobny upominek dla Babci i Dziadka w postaci np. laurki - kl.3b czy też "cukierkowych"kwiatów - kl. 2b.

 • Karnawał ! Karnawał ! Czas zabawy i czas przebierańców! W tym roku szkolnym 28 stycznia wszystkie dzieci lubiące zabawę, taniec i mające super pomysły na przebranie wzięły udział w zabawie noworocznej. Samorząd Szkolny przygotował liczne konkursy, natomiast Rada Rodziców przygotowała poczęstunek i drobne słodkie upominki dla każdego dziecka. Bawili się i najmłodsi i ci z najstarszych klas. Było wesoło i kolorowo:)))

 •    Klasy 2a,2b i 3b w poniedziałek, 12 stycznia wyjechały na wycieczkę do Huty Szkła "Dekor" w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie oglądali linię produkcyjną tworzenia bombek. Od momentu wydmuchiwania ich kształtów do chwili kiedy są ręcznie ozdabiane. Największą frajdą było uczestnictwo w warsztatach zdobienia bombek. Każde dziecko miało okazję samodzielnie ozdobić dwie bombki. Na zakończenie uczestnicy podziwiali szklane ozdoby w zakładowym sklepie gdzie mogli je zakupić.

  Opiekunami wycieczki były panie A. Fraszczak, A. Brożyńska, B. Siwierska i M. Supernat

 • WOŚP

  W dniu 11 stycznia 2015 roku odbył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nasi uczniowie przystąpili do tej akcji.

  Wspólnymi siłami zebraliśmy łącznie kwotę 1607,47 zł.

  W zbiórce wzięły udział:

  Marcjanna Kowalczyk – 6a

  Amelia Sopur  - 6a

  Zuzanna Pietras – 6a

  Martyna Gocałek – 6a

  Zuzanna Ciesielska – 5b

  Wiktoria Barylska – 5b

  Ewa Florek – 5b

  Michalina Żychlińska – 5b

  Karolina Fraszczak

  Opiekę nad wolontariuszkami sprawowały panie Anna Wojtczak i Agnieszka Fraszczak

 • Czas świąt Bożego Narodzenia poczuliśmy już przygotowując się do  kiermaszu. Uczniowie klas 4a i 4b w przedstawieniu Jasełek - 19 grudnia - pod kierunkiem pani I. Kubiś i M. Sznajder, wcielając się w role Maryi, Józefa, Aniołów, Pastuszków, Trzech Króli czy mieszkańców miasta Betlejem przybliżyli nam dzieje narodzin Jezusa. Oczywiście nie zabrakło kolęd śpiewanych przez uczennice z klasy 2a i 4a oraz ucznia klasy 5a. Na fletach poprzecznych kolędę zagrały również panie M. Sznajder i K. Wójtowicz. Pani dyrektor Iwona Kamińska złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom życzenia spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Rozdano również nagrody konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną, p. M. Sznajder, p. J. Bombę oraz Samorząd Szkolny.

 • Przed świętami dużo się u nas działo

  Samorząd Szkolny w okresie przedświątecznym przygotował dla uczniów naszej szkoły kilka niespodzianek. Pierwszą z nich było ogłoszenie konkursu na najpiękniejszą choinkę ubraną przez klasę. Drugi pomysł dotyczył ostatniego tygodnia przed świętami. Tydzień ten został nazwany „Tygodniem świątecznym”. W tym okresie uczniowie każdego dnia mieli ubrać w określonym kolorze.

  Poniedziałek był dniem Mikołaja i wszyscy ubierali się na czerwono

  Wtorek- dniem choinki, więc wszyscy ubrani byli na zielono

  Środa to dzień bombki – dzień w którym uczniowie ubrani byli we wszystkie możliwe kolory tęczy

  Czwartek – to dzień pomocników św. Mikołaja – czyli ponownie dominował kolor czerwony

  Piątek był dniem bałwana, więc wszyscy ubierali się na biało.

  19 XII S.U. rozstrzygnął konkurs na „Najładniejszą Choinkę Klasową”. Wszystkie drzewka bożonarodzeniowe były piękne, błyszczące i kolorowe. Pracę oceniało jury w składzie: p. Iwona Woźniak i p. Małgorzata Supernat, a Rada Rodziców pomogła w zakupie nagród.

  Przyznano następujące miejsca :

  W kategorii klas młodszych

  I miejsce- klasa „”0

  II miejsce – klasy Ia Ib IIa IIb IIIa IIIb

   

  W kategorii klas starszych

  I miejsce  - klasa Vb

  II miejsce -  klasa VIa

  III miejsce -  klasa IVb

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli
  ul. 1 Maja 27, 98-220 Zduńska Wola
 • (+43) 823-38-13

Galeria zdjęć